Protez Tedavisi

Prostodonti, dişlerin teşhisi, tedavi planlaması, restorasyonu ve değiştirilmesi konusunda uzmanlaşmış diş hekimlerini ilgilendiren bir başlıktır. Odak noktaları kronlar, protezler ve kozmetik implantlardan oluşur ancak bunlarla sınırlı değildir. Protez uzmanları daha yüksek bir eğitim düzeyi elde etmiş ve dişhekimliği okullarını tamamladıktan sonra üç veya daha fazla yıl boyunca kapsamlı son teknoloji eğitim almıştır.

Protez, eksik dişlerin yerine yapay dişlerin yerleştirildiği diş hekimliği alanıdır. Eksik diş sayısı, eksik dişlerin yerleri ve çevre dokuların durumuna göre sabit veya hareketli protezler yapılır.

Diğer diş değiştirme yöntemleri günümüzde hala kullanılıyor olsa da, diş implantları bir nedenden dolayı altın standarttır. Protezler emme ile veya kalan dişlerinize kroşe ile takılarak yerinde kalacak şekilde tasarlanmıştır.

İlk aldığınızda mükemmel uyum sağlarken, eksik dişlerde meydana gelen doğal kemik kaybı, zamanla uyumlarını kaybetmelerine neden olarak hastaların düzenli olarak utanç verici kaymalar yaşamasına neden olabilir. Köprüler başka bir yaygın diş değiştirme seçeneğidir, ancak kron değişimi için sağlıklı diş yapısının azaltılmasını gerektirirler.

İmplantlar bu sorunlardan hiçbirini oluşturmaz. Yeni restorasyonlarınız kalıcı olarak ağzınıza sabitlendiğinden, dişlerinizin yerinden kaymasından endişe etmeden konuşmanın ve yemek yemenin keyfini çıkarabilirsiniz.

Kron ve köprüler genelde porselen üst yapısı kullanılarak yapılır. Alt yapısında metal alaşım veya zirkonyum kullanılır. Ön bölgede estetik amaçlı sadece porselenden oluşan kronlar yapılabilir(empres). Sadece dişlerin ön yüzeyine uygulanan lamina da bir sabit protezdir. Tüm sabit protezler, çıkartılamadıklarından temizliklerine çok dikkat edilmelidir.

Hareketli protezler; hastaların takıp çıkartabildikleri akrilikten yapılan protezlerdir. Hareketli protezlerde diş seçimleri yapılırken, ön dişlerde isteğe bağlı olarak porselen veya akrilik diş, arka dişlerde ise akrilik diş kullanılır. Hareketli protezler diş veya implant destekli yapılabilmektedir. Kroşelerin(kancaların) görünmediği, bazı dişlere kron yapılarak uygulanan hareketli proteze de hassas tutuculu protez denir.

Tamamen dişsiz olan hastalara ise total protez yapılır. Eğer tam dişsiz veya parsiyel dişsiz hastalar hareketli protez kullanmak istemiyorsa ve çene kemiği uygunsa bu hastalara implant yapılabilir ve hastalar sabit protez kullanabilir.

Randevu veya bilgi almak istediğiniz tedavi seçeneği aşağıdakilerden hangisidir?

Hangi tarih sizin için uygun olur?

Ziyaret edecek kişi bilgilerinin girerek randevu işlemini tamamlayabilirsiniz.

* alanlar zorunlu girilmesi gereken bilgilerdir

Randevu işlemi başarıyla tamamlandı!

Değerli misafirimiz, belirttiğiniz tarih ve kişi bilgileri doğrultusunda randevu talebinizi aldık. İlginiz için teşekkür eder, sağlıklı günler dileriz.

Güngören En Yakın Dişçi Güngören En Yakın Dişçi

İstanbul'da Üst Düzey Diş Hekimliği ve Tedavi Polikliniği!

Tek bir yerde eksiksiz diş hizmeti sunan modern poliklinik İstanbul Efe Diş Polikliniği, sizlere hizmet vermekten mutluluk duymaktadır.

Kalite, mükemmellik ve müşteri dostu olan kurumumuz; üst düzey hizmet vermeyi ilke edinmiş, işini severek yapan hekimlerden kurulu, uygun fiyata kaliteli hizmeti sunmayı amaçlayarak istanbul ve diğer illerden gelen misafirlerimizi ağırlamaktan mutluluk duymaktadır.

Polikliniğimiz periodontik tedavi, implantoloji, cerrahi implantasyon, diş kronu oluşturma gibi diş protezleri, ortodontik tedavi ve her türlü ağız cerrahisi konularında uzmanlaşmıştır.

İdeal bir seçim olması muhtemel nedenlerimiz;
  • Kaliteli diş tedavi hizmetinin uygun fiyata sunulması,
  • Keyifli ve hijyenik çalışma ortamı ile misafirlerimizin tedavi süresince rahatlığı üst düzeye çıkarmamız,
  • Sektörde edindiğimiz başarıların yanı sıra engin bilgi birikimine sahip hekimlerimiz,
  • Polikliniğimizi sağlıklı ve güzel dişler için ideal bir seçim haline getirmektedir. En iyi görünüm, sağlık ve başka bir güzel gülümsemeye katkı sağlayacağımızı bildiğimiz için gelişinizi dört gözle bekliyoruz!

Sağlık Turizmi

Tedavi sürecinizi, harika bir tatile dönüştürüyoruz.

Tedavi Planlaması

Panoramik röntgen ve fotoğraf göndermenizi ve bizden beklentilerinizi iletmenizi rica ederiz. Diş hekimi ekibimiz durumunuzu değerlendirecek ve size en uygun diş tedavi planı hakkında yaklaşık fiyat, konaklama ve Türkiye'de kaç gün kalmanız gerektiği hakkında bilgi verecektir.

Randevu Al
Tedavi Planlaması

Seyahat ve Konaklama

Size göndermiş olduğumuz tüm detaylı tedavi planlamasından memnun kaldığınızda kendinize en uygun tedavi tarih aralığını belirleyebilirsiniz. Size konforlu bir konaklama deneyimi yaşatacak seçeneklerimizden birini seçerek uçuşunuzu planlayabilirsiniz.

Randevu Al
Seyahat ve Konaklama

Taşıma

Sizleri özel VIP aracımız ile havalimanında karşılıyoruz. Hasta koordinatörümüz tüm tedavi süreciniz boyunca yanınızda olacaktır. Türkiye'deki havalimanı, oteliniz ve diş merkezimiz arasındaki tüm ulaşımlarınızda sizden hasta koordinatörümüz sorumlu olacaktır.

Randevu Al
Taşıma

Tedaviye Başlama

Sizi hava alanından aldıktan sonra İstanbul'daki diş merkezimize getiriyoruz ve aynı gün hiç vakit kaybetmeden tedavinize başlıyoruz. Efe Diş Polikliniği Türkiye, en son teknoloji ekipmanlardan destek alarak tedavinizi kısa sürede tamamlayabilmektedir.

Randevu Al
Tedaviye Başlama

Tatilinizin Keyfini Çıkarın

Türkiye'de diş tedavinizi mükemmel bir tatile dönüştürüyoruz. Türkiye'deki diş merkezimizde günlük tedavileriniz ortalama 1 saat sürecektir. Geri kalan zamanınızı İstanbul'un turistik ve tarihi yerlerini gezerek geçirebilirsiniz. Türkiye'de harika bir diş tatili sizi bekliyor.

Randevu Al
Tatilinizin Keyfini Çıkarın

Tedavi Sonrası

Güvenli, başarılı tedavilerle hastalarımıza kalıcı sonuçlar sağlıyoruz. İstanbul, Türkiye'deki diş tedavinizden sonra, tüm hayatınız boyunca bizimle iletişim halinde olabilirsiniz. Her hastamızı Efe Diş Polikliniği ailesinin bir parçası olarak görüyor ve onlara her türlü desteği sağlıyoruz.

Randevu Al
Tedavi Sonrası

Özel Efe Güngören Diş

Fotoğraf Galerisi

Özel Efe Güngören Diş

Basın ve Medya

Özel Efe Güngören Diş

Size nasıl yardımcı olabiliriz?