Kanal Tedavisi

Dişin içindeki hasarlı bölgeyi onarmak için kanal tedavisi yapılır. Endodontik tedavi de denir.

Dişe bir delik açmayı ve diş özü olarak bilinen yumuşak merkezi çıkarmayı içerir. Diş özü bağ dokusu, sinirler ve kan kaynağından oluşur ve dişin köklerine kadar uzanır. Pulpa çıkarıldıktan sonra boşluk doldurulur ve mühürlenir.

Gerekirse çiğneme için kullanılan dişin kuronu veya yüzeyi de değiştirilebilir.Kanal tedavisi, düzenli diş hekiminiz veya uzman bir endodontist tarafından yapılabilir.

Kanal tedavisi ne zaman gereklidir?

Kanal tedavisi, kötü şekilde enfekte olmuş veya hasar görmüş bir dişi kurtarabilir. Diş çürük, tekrarlanan diş işleri, aşınma ve yıpranma, diş eti hastalığı, çatlak dolgular veya dişin yaralanması nedeniyle enfekte veya hasar görmüş olabilir.

Diş özü zarar gördüğünde, bakteriler dişin içinde çoğalmaya başlayabilir. Bu, diş kökünün ucunda oluşan bir irin cebi olan bir enfeksiyona veya apseye yol açabilir.

Mümkünse kendi dişinizi kurtarmak önemlidir. Isırmak ve çiğnemek için yapay dişten daha iyi çalışır. Diş kaybetmek ağızda başka sorunlara yol açabilir. Kayıp bir dişi yapay bir dişle değiştirmek genellikle daha karmaşık diş prosedürlerine ihtiyaç duyar. Kanal tedavisi genellikle bir dişi kurtarmanın en iyi yoludur.

Kanal tedavisine ihtiyaç duyabileceğim belirtiler nelerdir?

Bazen bir dişin kanal tedavisine ihtiyaç duyduğuna dair hiçbir belirti yoktur. Daha yaygın olarak, işaretler şunları içerir:

 • ısırma veya çiğneme sırasında şiddetli diş ağrısı
 • sıcak veya soğuk çıkarıldıktan sonra devam eden sıcak veya soğuğa duyarlılık
 • dişin koyulaşması
 • şiş ve hassas diş etleri
 • enfekte bir dişin etrafında irin
 • yüz veya boyun şişmesi
 • gevşek bir diş

Kanal tedavisi sırasında ne olur?

İlk olarak diş hekimi , kök kanallarının şeklini görmek ve dişin etrafındaki kemikte herhangi bir enfeksiyon olup olmadığını belirlemek için dişin röntgenini çeker.

Kontaminasyonu önlemek için dişin üzerine lastik bent adı verilen bir tabaka veya kauçuk yerleştirilir. Normal nefes alabileceksiniz.

Diş hekimi, pulpayı çıkarmak için dişte bir delik açmadan önce dişin etrafındaki alanı uyuşturmak için lokal anestezi kullanacaktır. Her dişte dişe bağlı olarak 1 ile 4 arasında kanal bulunur. Tüm kanallar temizlenecek, şekillendirilecek ve dezenfekte edilecek.

İçine steril bir dolgu yerleştirmeden önce diş hekiminin dişin içindeki deliği temizlemesi ve şekillendirmesi birkaç randevu alabilir. Tedaviler arasında dişi geçici bir dolgu ile kapatırlar ve dişin çevresine onu korumak için metal bir bant yerleştirebilirler.

Tedavi bittiğinde kanal boşluğunu güta perka adı verilen bir madde ile doldururlar. Dişi güçlendirmek için kök kanallarına küçük bir destek de yerleştirebilirler. Gerekirse dişi yapay bir kuronla kaplayabilirler.

Kanal tedavisi, normal bir dolgudan daha rahatsız edici olabilir, çünkü daha uzun sürer, ancak genellikle daha fazla acı vermez.

Randevu veya bilgi almak istediğiniz tedavi seçeneği aşağıdakilerden hangisidir?

Hangi tarih sizin için uygun olur?

Ziyaret edecek kişi bilgilerinin girerek randevu işlemini tamamlayabilirsiniz.

* alanlar zorunlu girilmesi gereken bilgilerdir

Randevu işlemi başarıyla tamamlandı!

Değerli misafirimiz, belirttiğiniz tarih ve kişi bilgileri doğrultusunda randevu talebinizi aldık. İlginiz için teşekkür eder, sağlıklı günler dileriz.

Güngören En Yakın Dişçi Güngören En Yakın Dişçi

İstanbul'da Üst Düzey Diş Hekimliği ve Tedavi Polikliniği!

Tek bir yerde eksiksiz diş hizmeti sunan modern poliklinik İstanbul Efe Diş Polikliniği, sizlere hizmet vermekten mutluluk duymaktadır.

Kalite, mükemmellik ve müşteri dostu olan kurumumuz; üst düzey hizmet vermeyi ilke edinmiş, işini severek yapan hekimlerden kurulu, uygun fiyata kaliteli hizmeti sunmayı amaçlayarak istanbul ve diğer illerden gelen misafirlerimizi ağırlamaktan mutluluk duymaktadır.

Polikliniğimiz periodontik tedavi, implantoloji, cerrahi implantasyon, diş kronu oluşturma gibi diş protezleri, ortodontik tedavi ve her türlü ağız cerrahisi konularında uzmanlaşmıştır.

İdeal bir seçim olması muhtemel nedenlerimiz;
 • Kaliteli diş tedavi hizmetinin uygun fiyata sunulması,
 • Keyifli ve hijyenik çalışma ortamı ile misafirlerimizin tedavi süresince rahatlığı üst düzeye çıkarmamız,
 • Sektörde edindiğimiz başarıların yanı sıra engin bilgi birikimine sahip hekimlerimiz,
 • Polikliniğimizi sağlıklı ve güzel dişler için ideal bir seçim haline getirmektedir. En iyi görünüm, sağlık ve başka bir güzel gülümsemeye katkı sağlayacağımızı bildiğimiz için gelişinizi dört gözle bekliyoruz!

Sağlık Turizmi

Tedavi sürecinizi, harika bir tatile dönüştürüyoruz.

Tedavi Planlaması

Panoramik röntgen ve fotoğraf göndermenizi ve bizden beklentilerinizi iletmenizi rica ederiz. Diş hekimi ekibimiz durumunuzu değerlendirecek ve size en uygun diş tedavi planı hakkında yaklaşık fiyat, konaklama ve Türkiye'de kaç gün kalmanız gerektiği hakkında bilgi verecektir.

Randevu Al
Tedavi Planlaması

Seyahat ve Konaklama

Size göndermiş olduğumuz tüm detaylı tedavi planlamasından memnun kaldığınızda kendinize en uygun tedavi tarih aralığını belirleyebilirsiniz. Size konforlu bir konaklama deneyimi yaşatacak seçeneklerimizden birini seçerek uçuşunuzu planlayabilirsiniz.

Randevu Al
Seyahat ve Konaklama

Taşıma

Sizleri özel VIP aracımız ile havalimanında karşılıyoruz. Hasta koordinatörümüz tüm tedavi süreciniz boyunca yanınızda olacaktır. Türkiye'deki havalimanı, oteliniz ve diş merkezimiz arasındaki tüm ulaşımlarınızda sizden hasta koordinatörümüz sorumlu olacaktır.

Randevu Al
Taşıma

Tedaviye Başlama

Sizi hava alanından aldıktan sonra İstanbul'daki diş merkezimize getiriyoruz ve aynı gün hiç vakit kaybetmeden tedavinize başlıyoruz. Efe Diş Polikliniği Türkiye, en son teknoloji ekipmanlardan destek alarak tedavinizi kısa sürede tamamlayabilmektedir.

Randevu Al
Tedaviye Başlama

Tatilinizin Keyfini Çıkarın

Türkiye'de diş tedavinizi mükemmel bir tatile dönüştürüyoruz. Türkiye'deki diş merkezimizde günlük tedavileriniz ortalama 1 saat sürecektir. Geri kalan zamanınızı İstanbul'un turistik ve tarihi yerlerini gezerek geçirebilirsiniz. Türkiye'de harika bir diş tatili sizi bekliyor.

Randevu Al
Tatilinizin Keyfini Çıkarın

Tedavi Sonrası

Güvenli, başarılı tedavilerle hastalarımıza kalıcı sonuçlar sağlıyoruz. İstanbul, Türkiye'deki diş tedavinizden sonra, tüm hayatınız boyunca bizimle iletişim halinde olabilirsiniz. Her hastamızı Efe Diş Polikliniği ailesinin bir parçası olarak görüyor ve onlara her türlü desteği sağlıyoruz.

Randevu Al
Tedavi Sonrası

Özel Efe Güngören Diş

Fotoğraf Galerisi

Özel Efe Güngören Diş

Basın ve Medya

Özel Efe Güngören Diş

Size nasıl yardımcı olabiliriz?