Diş Eti Tedavisi

Diş eti hastalığı, diş etlerinin oral bakterilerle enfeksiyonu olup, diş eti dokusunun iltihaplanmasına ve tahriş olmasına neden olur.

Çoğu yetişkin, hayatlarının bir noktasında diş eti hastalığından muzdarip olacaktır. Erken evrelerinde temel ağız hijyeni uygulamalarıyla tedavisi kolaydır, ancak kötüleştikçe tedavisi zorlaşır ve gevşek ve eksik dişler gibi daha ciddi ağız sağlığı sorunlarına yol açabilir . Bu nedenle, diş eti hastalığı belirtilerine karşı tetikte olmak önemlidir, böylece ortaya çıkarlarsa, mümkün olan en kısa sürede tedavi talebinde bulunabilirsiniz. Çoğu ağız sağlığı rahatsızlığında olduğu gibi, diş eti hastalığını önlemek, tedavi etmekten daha kolaydır.

Dişeti Hastalığı Belirtileri

Diş eti hastalığı birkaç aşamada ortaya çıkar. Erken evre diş eti hastalığı, basitçe "diş eti iltihabı" anlamına gelen bir terim olan diş eti iltihabı olarak bilinir. Daha sonraki evre diş eti hastalığı, dişlerinizi çene kemiğinize sabitleyen bağ dokuları olan periodontal bağların iltihaplanmasını ifade eden bir terim olan "periodontitis" olarak bilinir. Diş eti hastalığının semptomları oldukça küçük başlar, ancak durum kötüleştikçe gözden kaçırılması zorlaşır. İşte hem diş eti iltihabının hem de periodontitisin ayırt edici belirtileri.

Dişeti Hastalığı İltihabı Belirtileri

Erken evre diş eti hastalığının belirtileri arasında diş etlerinde şişlik, kızarıklık ve hassasiyet bulunur. Fırçalama veya diş ipi kullandıktan sonra biraz kanama fark edebilirsiniz. Aşırı sert veya gevrek bir şey çiğnerseniz diş etleriniz de ağrıyabilir. Diş eti iltihabı olan birçok hasta, fırçalamak, diş ipi kullanmak ve gargara kullanmakla geçmeyen ağız kokusuna sahiptir.

Periodontitis Belirtileri

Diş eti hastalığı kötüleştikçe dişleriniz ve diş etleriniz arasında cepler oluştuğunu fark etmeye başlayabilirsiniz. Dişleriniz yuvalarında gevşemiş gibi hissetmeye başlayabilir. Kanama kötüleşecek ve diş etleriniz geri çekildikçe diş köklerinin daha büyük bir kısmını açığa çıkaracak şekilde dişleriniz uzuyor gibi görünebilir. Periodontitisli çoğu insan dişlerinin sıcağa, soğuğa ve basınca karşı çok hassas hale geldiğini fark eder. Bunun nedeni diş köklerindeki sinirlerin yüzeye daha yakın olması ve diş eti çekilmesi ile açığa çıktıklarında uyaranlara kuvvetli tepki vermeleridir.

Dişeti Hastalığı Nedenleri

Ağzınızda yaşayan yüzlerce bakteri türü vardır ve çoğu zararsız hatta faydalıdır. Bununla birlikte, birkaçı çok yaygın hale gelirse diş eti hastalığına neden olabilir. Treponema denticola ve Porphyromonas gingivalis, çoğu diş eti hastalığı vakasında ana suçlulardır. İyice ve düzenli olarak fırçalar ve diş ipi kullanırsanız, bu bakterileri dişlerinizden ve diş etlerinizden bir soruna yol açmadan önce temizleyebilirsiniz. Bununla birlikte, diş hijyeninizi ihmal ettiğinizde, bu bakteriler çoğalarak diş eti dokunuzu enfekte eder ve diş eti hastalığı semptomlarına yol açar. Bakteriler diş etleriniz ve dişleriniz arasında ilerlediğinde, çıkarılması zorlaşır.

Herkes dişeti hastalığı geliştirebilir. Küçük çocuklarda, ergenlerde, genç yetişkinlerde ve daha yaşlı yetişkinlerde benzer şekilde görülür. Bununla birlikte, bazı insanlar diğerlerine kıyasla daha yüksek diş eti hastalıkları riski altındadır. İşte diş eti hastalığı için en yaygın risk faktörlerinden bazıları.

  • Sigara : Sigara içmek ağzı kurutur, bu da oral bakterilerin çoğalmasına izin vererek diş eti hastalığı riskini artırır.
  • Bazı İlaçlar : Antidepresanlar, steroidler ve ağrı kesiciler bazen tükürük üretimini azaltır ve bu da diş eti hastalığı riskini artırır.
  • Diyabet : Bu hastalık vücudun diş eti hastalığı gibi enfeksiyonlarla savaşma yeteneğini azaltır.
  • Hormonal Değişiklikler : Kadınların menopozdan sonra diş eti hastalığına yakalanma olasılığı daha yüksektir.
  • İleri Yaş : Diş eti hastalığı yaşlandıkça daha yaygın hale gelir. Bu, yaşlandıkça artan ağız kuruluğu riskine, hormonal değişikliklere veya uygun ağız hijyeni eksikliğine bağlı olabilir.

Dişeti Hastalığı Tedavi Süreci

Diş eti hastalığı geliştirirseniz, derhal tedavi aramak çok önemlidir. Tedavi edilmeyen diş eti hastalıkları diş kayıplarına neden olabilir. Araştırmacılar ayrıca diş eti hastalığı ile kalp hastalığı arasında bir bağlantı keşfettiler. Diş eti hastalığına neden olan bakterilerin kan dolaşımına girerek kalbe ve kan damarlarına zarar verebileceği düşünülmektedir.

Randevu veya bilgi almak istediğiniz tedavi seçeneği aşağıdakilerden hangisidir?

Hangi tarih sizin için uygun olur?

Ziyaret edecek kişi bilgilerinin girerek randevu işlemini tamamlayabilirsiniz.

* alanlar zorunlu girilmesi gereken bilgilerdir

Randevu işlemi başarıyla tamamlandı!

Değerli misafirimiz, belirttiğiniz tarih ve kişi bilgileri doğrultusunda randevu talebinizi aldık. İlginiz için teşekkür eder, sağlıklı günler dileriz.

Güngören En Yakın Dişçi Güngören En Yakın Dişçi

İstanbul'da Üst Düzey Diş Hekimliği ve Tedavi Polikliniği!

Tek bir yerde eksiksiz diş hizmeti sunan modern poliklinik İstanbul Efe Diş Polikliniği, sizlere hizmet vermekten mutluluk duymaktadır.

Kalite, mükemmellik ve müşteri dostu olan kurumumuz; üst düzey hizmet vermeyi ilke edinmiş, işini severek yapan hekimlerden kurulu, uygun fiyata kaliteli hizmeti sunmayı amaçlayarak istanbul ve diğer illerden gelen misafirlerimizi ağırlamaktan mutluluk duymaktadır.

Polikliniğimiz periodontik tedavi, implantoloji, cerrahi implantasyon, diş kronu oluşturma gibi diş protezleri, ortodontik tedavi ve her türlü ağız cerrahisi konularında uzmanlaşmıştır.

İdeal bir seçim olması muhtemel nedenlerimiz;
  • Kaliteli diş tedavi hizmetinin uygun fiyata sunulması,
  • Keyifli ve hijyenik çalışma ortamı ile misafirlerimizin tedavi süresince rahatlığı üst düzeye çıkarmamız,
  • Sektörde edindiğimiz başarıların yanı sıra engin bilgi birikimine sahip hekimlerimiz,
  • Polikliniğimizi sağlıklı ve güzel dişler için ideal bir seçim haline getirmektedir. En iyi görünüm, sağlık ve başka bir güzel gülümsemeye katkı sağlayacağımızı bildiğimiz için gelişinizi dört gözle bekliyoruz!

Sağlık Turizmi

Tedavi sürecinizi, harika bir tatile dönüştürüyoruz.

Tedavi Planlaması

Panoramik röntgen ve fotoğraf göndermenizi ve bizden beklentilerinizi iletmenizi rica ederiz. Diş hekimi ekibimiz durumunuzu değerlendirecek ve size en uygun diş tedavi planı hakkında yaklaşık fiyat, konaklama ve Türkiye'de kaç gün kalmanız gerektiği hakkında bilgi verecektir.

Randevu Al
Tedavi Planlaması

Seyahat ve Konaklama

Size göndermiş olduğumuz tüm detaylı tedavi planlamasından memnun kaldığınızda kendinize en uygun tedavi tarih aralığını belirleyebilirsiniz. Size konforlu bir konaklama deneyimi yaşatacak seçeneklerimizden birini seçerek uçuşunuzu planlayabilirsiniz.

Randevu Al
Seyahat ve Konaklama

Taşıma

Sizleri özel VIP aracımız ile havalimanında karşılıyoruz. Hasta koordinatörümüz tüm tedavi süreciniz boyunca yanınızda olacaktır. Türkiye'deki havalimanı, oteliniz ve diş merkezimiz arasındaki tüm ulaşımlarınızda sizden hasta koordinatörümüz sorumlu olacaktır.

Randevu Al
Taşıma

Tedaviye Başlama

Sizi hava alanından aldıktan sonra İstanbul'daki diş merkezimize getiriyoruz ve aynı gün hiç vakit kaybetmeden tedavinize başlıyoruz. Efe Diş Polikliniği Türkiye, en son teknoloji ekipmanlardan destek alarak tedavinizi kısa sürede tamamlayabilmektedir.

Randevu Al
Tedaviye Başlama

Tatilinizin Keyfini Çıkarın

Türkiye'de diş tedavinizi mükemmel bir tatile dönüştürüyoruz. Türkiye'deki diş merkezimizde günlük tedavileriniz ortalama 1 saat sürecektir. Geri kalan zamanınızı İstanbul'un turistik ve tarihi yerlerini gezerek geçirebilirsiniz. Türkiye'de harika bir diş tatili sizi bekliyor.

Randevu Al
Tatilinizin Keyfini Çıkarın

Tedavi Sonrası

Güvenli, başarılı tedavilerle hastalarımıza kalıcı sonuçlar sağlıyoruz. İstanbul, Türkiye'deki diş tedavinizden sonra, tüm hayatınız boyunca bizimle iletişim halinde olabilirsiniz. Her hastamızı Efe Diş Polikliniği ailesinin bir parçası olarak görüyor ve onlara her türlü desteği sağlıyoruz.

Randevu Al
Tedavi Sonrası

Özel Efe Güngören Diş

Fotoğraf Galerisi

Özel Efe Güngören Diş

Basın ve Medya

Özel Efe Güngören Diş

Size nasıl yardımcı olabiliriz?