Güçlü ve sağlıklı diş implantlarına giden yol her zaman basit değildir, ancak gerektiğinde sinüs kaldırma prosedürü kesinlikle dolgun ve sağlıklı bir gülümsemeye giden yolda bir adımdır. Bu nispeten yaygın prosedür, önemli kemik kaybından sonra bile diş implantlarının tüm avantajlarından yararlanmayı mümkün kılar.

Sinüs Lifting Prosedürü Nedir?

Sinüs kaldırma/büyütme olarak da adlandırılan sinüs lifting, diş implantlarının yerleştirilmesini kolaylaştıran bir prosedürdür. Bazı hastalar diş implantlarına ihtiyaç duyar, ancak kemik kaybı yaşar, bu nedenle implantlar için gerekli olan yeterli kemik desteğine sahip olmazlar. Sinüs büyütme ameliyatı yaptırarak ihtiyacınız olan desteği alabilirsiniz.

Bu prosedür, diş implantları için gerekli olan üst çenedeki kemik miktarını arttırır. Bu, diş implantı hastaları için en yaygın kemik aşılama prosedürlerinden biridir.

Çoğu zaman sinüs büyütme, tam ağız rekonstrüksiyonu sırasında yapılan birçok prosedürden biridir.

Sinüs Büyütmesine Kimler İhtiyaç Duyar?

Son 25 yılda, diş implantları daha kolay erişilebilir hale geldi ve onları giderek daha yaygın bir diş prosedürü haline getirdi . Daha fazla insan eksik dişlerin yerine diş implantları yaptırdıkça, sinüs asansörleri de daha yaygın hale geldi.

Çenenizin arkasında, sinüslerinizin yakınında dişleriniz ve çene kemiğiniz eksikse sinüs büyütme gerekebilir. Bu bölgedeki çene kemiği ve dişler, doğum kusurları, periodontal hastalık, kanser, diğer tıbbi durumlar veya sadece doğal iyileşme süreci nedeniyle kaybedilebilir. Sinüsleriniz üst çenenize çok yakınsa ve implantı yerleştirmek için daha fazla alana ihtiyacınız varsa sinüs lifting de kullanılabilir.

Sinüs Büyütme İşleminden Önce Ne Olur?

Sinüs kaldırma temelde bir kemik naklidir. Bir yerden bir kemik kullanıyorsunuz ve onu üst çenenizde kullanıyorsunuz. İlk adım, ameliyatta kullanılan kemiğin nereden geleceğini belirlemektir. Sinüs kaldırma ameliyatlarında kullanılan en yaygın kemik türü şunlardır:

Sinüs Büyütme İşlemi Sırasında Neler Olur?

Sinüs lifting işlemi güvenli ve basit bir işlemdir. Tüm işlem 90 dakika ila iki saat arasında sürer.

Sinüs Büyütme Sonrası Ne Olur?

Hastalar anesteziden uyandıktan sonra evlerine gidebilirler. Sinüs kaldırma prosedüründen sonra çoğu hasta biraz şişlik ve kanama yaşar, ancak çok az rahatsızlık hisseder. İyileşmenin en önemli kısmı kemik grefti yerinde tutmaktır, bu nedenle burnunuzu sümkürmekten (veya mümkünse hapşırmaktan) kaçınmak önemlidir. Bunlardan herhangi biri kemik grefti materyalinin hareket etmesine ve dikişleri gevşetmesine neden olabilir.

Eve gittiğinizde, muhtemelen burnunuzu nemli tutmak için tuzlu su spreyi, tıkanıklığı ve şişmeyi önlemek için bir reçete, ağrı kesici bir ilaç reçetesi, bir antibiyotik ve/veya enfeksiyonu önlemeye yardımcı olacak bir antimikrobiyal gargara alacaksınız. Çoğu hasta, normal aktivitelerine devam edebilene kadar yaklaşık bir gün boyunca bölgenin etrafında buzla yatakta olacaktır.

Ameliyattan 7-10 gün sonra bizimle kontrol randevunuz olacaktır. Bu randevu sırasında uzmanımız ameliyat bölgesini inceleyecek ve kendi kendine çözülmeyen dikişleri alabilir. Bazı durumlarda, bölgenin düzgün bir şekilde iyileştiğinden emin olmak ve gerekli röntgen görüntülerini çekmek için hastalardan birkaç kez daha gelmeleri istenir.

Sinüs liftten tam iyileşme, sinüslerin iyileşmesi ve kemiğin diş implantlarını destekleyecek kadar güçlü olması için en az 6 ay sürer. Süreç yavaş gibi görünse de, bir ömür boyu sürecek sonuçlar için çalışıyorsunuz.

İmkansızı Yeniden Mümkün Hale Getirmek

Sinüs kaldırma ameliyatı büyük bir girişim gibi görünse de, bunu deneyimleyenler, faydalarının tamamen buna değdiğini söylüyor. Dental implantların yerleştirilmesi için destekleyici bir tabana sahip olmanız gerekir. Birçok hasta için bu yeterli destek sistemine ulaşmanın tek yolu sinüs büyütme prosedürüdür.

Bu nispeten yeni, ancak etkili ameliyat, diş implantlarını desteklemek için başka bir yolu olmayan hastalara verilen yanıttır. Sinüs büyütme ile doğal, güçlü ve güzel dişlerin tüm avantajlarından yararlanabilirsiniz - eksik veya başarısız çene kemikleriniz olsa bile. Cerrahi ekibimiz size her zaman istediğiniz gülümsemeyi vermek için her adımda size yol gösterecektir.

Sinüs kaldırma hakkında daha fazla bilgi için bizi arayabilirsiniz.

 • Kendi vücudunuzdan alınan kemik (otojen kemik) genellikle ağzınızın veya vücudunuzun diğer bölgelerinden alınır.
 • Kadavradan alınan kemik (allojenik kemik)
 • İnek kemiği (ksenograft)
 • Sentetik kemik benzeri bir malzeme
 • Kemik kaynağı belirlendikten sonra, uzmanlarımız çenenizin ve sinüsünüzün anatomisini incelemeye büyük özen gösterecektir. Mevcut kemiğinizin yüksekliğini ve genişliğini değerlendirmek ve sinüsünüzü değerlendirmek için doğru ölçümler alınacaktır. Doktorumuz ve siz kullanılacak kemiği seçtikten sonra, prosedürde ilerleyecektir.
  • Öncelikle hasta lokal ve/veya genel anestezi ile uyuşturulur. Gerekirse, nitröz oksit kullanabilir, ancak bu daha az yaygındır.
  • Daha sonra hekimimiz, çene kemiğini ortaya çıkarmak için eskiden arka dişlerinizin olduğu yerde dişeti dokusunu kesecektir.
  • Doku kaldırılmış ve çene kemiği açıktayken hekimimiz, sinüslerin zarını nazikçe itebilecekleri kemikte küçük bir daire kesecektir.
  • Kemik parçası sinüs boşluğuna kaldırılırken delik önceden belirlenmiş kemik grefti ile doldurulur.
  • Bu yapıldıktan sonra işlem tamamlanır ve hekimimiz kesiyi dikişlerle kapatır.

Randevu veya bilgi almak istediğiniz tedavi seçeneği aşağıdakilerden hangisidir?

Hangi tarih sizin için uygun olur?

Ziyaret edecek kişi bilgilerinin girerek randevu işlemini tamamlayabilirsiniz.

* alanlar zorunlu girilmesi gereken bilgilerdir

Randevu işlemi başarıyla tamamlandı!

Değerli misafirimiz, belirttiğiniz tarih ve kişi bilgileri doğrultusunda randevu talebinizi aldık. İlginiz için teşekkür eder, sağlıklı günler dileriz.

Güngören En Yakın Dişçi Güngören En Yakın Dişçi

İstanbul'da Üst Düzey Diş Hekimliği ve Tedavi Polikliniği!

Tek bir yerde eksiksiz diş hizmeti sunan modern poliklinik İstanbul Efe Diş Polikliniği, sizlere hizmet vermekten mutluluk duymaktadır.

Kalite, mükemmellik ve müşteri dostu olan kurumumuz; üst düzey hizmet vermeyi ilke edinmiş, işini severek yapan hekimlerden kurulu, uygun fiyata kaliteli hizmeti sunmayı amaçlayarak istanbul ve diğer illerden gelen misafirlerimizi ağırlamaktan mutluluk duymaktadır.

Polikliniğimiz periodontik tedavi, implantoloji, cerrahi implantasyon, diş kronu oluşturma gibi diş protezleri, ortodontik tedavi ve her türlü ağız cerrahisi konularında uzmanlaşmıştır.

İdeal bir seçim olması muhtemel nedenlerimiz;
 • Kaliteli diş tedavi hizmetinin uygun fiyata sunulması,
 • Keyifli ve hijyenik çalışma ortamı ile misafirlerimizin tedavi süresince rahatlığı üst düzeye çıkarmamız,
 • Sektörde edindiğimiz başarıların yanı sıra engin bilgi birikimine sahip hekimlerimiz,
 • Polikliniğimizi sağlıklı ve güzel dişler için ideal bir seçim haline getirmektedir. En iyi görünüm, sağlık ve başka bir güzel gülümsemeye katkı sağlayacağımızı bildiğimiz için gelişinizi dört gözle bekliyoruz!

Sağlık Turizmi

Tedavi sürecinizi, harika bir tatile dönüştürüyoruz.

Tedavi Planlaması

Panoramik röntgen ve fotoğraf göndermenizi ve bizden beklentilerinizi iletmenizi rica ederiz. Diş hekimi ekibimiz durumunuzu değerlendirecek ve size en uygun diş tedavi planı hakkında yaklaşık fiyat, konaklama ve Türkiye'de kaç gün kalmanız gerektiği hakkında bilgi verecektir.

Randevu Al
Tedavi Planlaması

Seyahat ve Konaklama

Size göndermiş olduğumuz tüm detaylı tedavi planlamasından memnun kaldığınızda kendinize en uygun tedavi tarih aralığını belirleyebilirsiniz. Size konforlu bir konaklama deneyimi yaşatacak seçeneklerimizden birini seçerek uçuşunuzu planlayabilirsiniz.

Randevu Al
Seyahat ve Konaklama

Taşıma

Sizleri özel VIP aracımız ile havalimanında karşılıyoruz. Hasta koordinatörümüz tüm tedavi süreciniz boyunca yanınızda olacaktır. Türkiye'deki havalimanı, oteliniz ve diş merkezimiz arasındaki tüm ulaşımlarınızda sizden hasta koordinatörümüz sorumlu olacaktır.

Randevu Al
Taşıma

Tedaviye Başlama

Sizi hava alanından aldıktan sonra İstanbul'daki diş merkezimize getiriyoruz ve aynı gün hiç vakit kaybetmeden tedavinize başlıyoruz. Efe Diş Polikliniği Türkiye, en son teknoloji ekipmanlardan destek alarak tedavinizi kısa sürede tamamlayabilmektedir.

Randevu Al
Tedaviye Başlama

Tatilinizin Keyfini Çıkarın

Türkiye'de diş tedavinizi mükemmel bir tatile dönüştürüyoruz. Türkiye'deki diş merkezimizde günlük tedavileriniz ortalama 1 saat sürecektir. Geri kalan zamanınızı İstanbul'un turistik ve tarihi yerlerini gezerek geçirebilirsiniz. Türkiye'de harika bir diş tatili sizi bekliyor.

Randevu Al
Tatilinizin Keyfini Çıkarın

Tedavi Sonrası

Güvenli, başarılı tedavilerle hastalarımıza kalıcı sonuçlar sağlıyoruz. İstanbul, Türkiye'deki diş tedavinizden sonra, tüm hayatınız boyunca bizimle iletişim halinde olabilirsiniz. Her hastamızı Efe Diş Polikliniği ailesinin bir parçası olarak görüyor ve onlara her türlü desteği sağlıyoruz.

Randevu Al
Tedavi Sonrası

Özel Efe Güngören Diş

Fotoğraf Galerisi

Özel Efe Güngören Diş

Basın ve Medya

Özel Efe Güngören Diş

Size nasıl yardımcı olabiliriz?