Ortodontik Tedavi

Ortodonti, çarpık dişler veya kötü ısırıklar olarak da bilinen maloklüzyonların teşhis ve tedavisine odaklanan diş hekimliğinin özel bir dalıdır.

Gülümsemenizin uyumunu iyileştirmenin birçok faydası vardır ve kliniğimizde buna yardımcı olabilecek ortodontik tedaviler sunuyoruz. Çocuklara ve gençlere yönelik bir tedavi olmanın çok ötesinde, ortodontinin faydalarından her yaşta yararlanabilirsiniz. Seçeneklerinizi keşfetmek için diş hekimlerimizden hemen randevunuzu alın.

Çocuklar ve gençler için ortodontik tedaviler çok yaygın olsa da, ortodontik bakım alan birçok yetişkin de vardır. Bazı yetişkinler, yetişkinlikte çarpık dişlerini düzelttirir çünkü sorun, gençken hiç çözülmemiştir. Diğerleri, bir kaza sonucu dişlerinin yanlış hizalanmasından sonra veya çocuklukta tedaviden sonra yerinden oynamış dişlerini düzeltmek için tedaviye başvururlar.

Ortodontik Tedavi Seçiminizi Yapabileceğiniz Ana Başlıklar

  • Üst dişleriniz, alt dişlerinizin önüne çok fazla uzandığında ortaya çıkan ve yiyecekleri ısırmanızı zorlaştıran bir anormallik,
  • Alt ön dişlerin, üst ön dişlerden daha fazla çıkıntı yaptığı bir hizalama sorunu,
  • Üst ve alt ön dişlerin birleşmediği bir maloklüzyon,
  • Üst dişlerin alt dişlerin içine oturması şeklinde bir anormallik,
  • Çenenin dişler için çok küçük olduğu ve dişlerin üst üste gelmesine ve kalabalık görünmesine neden olan bir durum

En Sık Yapılan Ortodontik Tedaviler Nelerdir?

Siz veya çocuğunuz düz dişler istiyorsanız, ilk adımınız "yakınımdaki bir ortodontist" aramak olmalıdır ki ve bizi buldunuz tebrikler! Bugün bir danışma için randevunuzu planlayın. Isırık problemleri bu yaşta fark edilmeye başladığı için çoğu çocuk 7 yaş civarında bir ortodontist tarafından değerlendirilmelidir. Maloklüzyonun doğasına bağlı olarak ortodontistiniz sizin veya çocuğunuzun düz dişlere ulaşmasına yardımcı olmak için özel bir tedavi protokolü önerebilir. Çoğu vaka diş teli veya şeffaf hizalayıcı ile tedavi edilebilir.

Diş Telleri

Geleneksel diş telleri, dişleri yavaşça uygun pozisyonlara kaydıran bir dizi braket ve teldir. Çoğu genç hastanın bir yıl veya daha fazla diş teli takması gerekir, ancak hafif yanlış hizalama sorunları olan bazı yetişkinlerin bunları yalnızca birkaç ay takması gerekebilir.

Ortodontistinizin seçim yapmanıza yardımcı olabileceği birkaç farklı diş teli türü vardır. Geleneksel metal diş telleri en uygun fiyatlı seçenektir, ancak bazı hastalar belirgin görünümlerinden hoşlanmazlar. Diş renginde seramikten yapılan diş telleri, doğal dişlerinizle biraz daha uyum sağlayan uygun fiyatlı bir seçenektir.

Diş teli takmak dişler gibi bazı rahatsızlıklara neden olabilirken, ağrı kesiciler ile ağrıları yönetmek kolaydır. Diş hekimi, tellerin yanaklarınıza sürtünmesini önlemek için ağda sağlayacaktır. Diş teli olan hastaların, doğru hareketin gerçekleştiğinden emin olmak için diş tellerinin ayarlanması ve sıkılması için her 4 haftada bir ortodontistlerini ziyaret etmeleri gerekir.

Invisalign (Şeffaf Hizalayıcılar)

Özellikle dişlerini düzeltirken profesyonel bir görünüm elde etmek isteyen özgüveni yüksek gençler ve yetişkinler arasında popülaritesi artan diş tellerine bir alternatiftir. Bu ortodontik tedavi, dişlerinizin üzerine oturan ve onları yavaşça yerlerine kaydıran bir dizi şeffaf, plastik tepsiden (hizalayıcı) oluşur. Çok yakından bakmadıkça kimse dişlerinizdeki plakları göremez.

Invisalign, dişlerinizi düzeltirken mevcut yaşam tarzınızı korumanızı kolaylaştırır. Yemek için plakları çıkarırsınız, böylece herhangi bir diyet kısıtlaması olmaz ve dişlerinizi fırçalamak için de çıkarırsınız, bu da iyi hijyen alışkanlıklarına ayak uydurmayı kolaylaştırır. Gençler için Invisalign Teen olarak bilinen özel bir şeffaf hizalayıcı sistemi bile var. Ancak plakları çıkarmayı ve değiştirmeyi hatırlamak belirli bir seviye veya sorumluluk gerektirdiğinden, bu sistem tüm genç hastalar için uygun olmayabilir. İstenen sonuçları elde etmek için plakların günde 20 - 22 saat boyunca sürekli olarak takılması gerekir.

Yanlış hizalanmanızın doğasına bağlı olarak, ortodontistiniz diş teli veya Invisalign kullanımınızı desteklemek için başka tedaviler önerebilir. Bazen üst çeneyi genişletmek ve aşırı kalabalık dişlere daha fazla yer açmak için damak genişletici adı verilen bir cihaz kullanılabilir. Diş teli veya Invisalign takmayı bitirdiğinizde, ortodontistiniz dişlerinizi yeni konumlarında tutmak için tipik olarak size bir tutucu takacaktır.

Özel durumlarda kullanılabilecek birkaç başka ortodontik tedavi de vardır:

Sabit bir yer tutucu, bir çocuk erken süt dişini kaybettiğinde bir yeri açık tutmak için kullanılan bir cihazdır. Yeni yetişkin dişlerin uygun yerlerde sürmesine yardımcı olur. Ateller, çeneyi daha iyi bir pozisyonda oturacak şekilde eğitmeye yardımcı olmak için giyilen cihazlardır. Dudak tamponları, dudaklar ve dişler arasında boşluk oluşturan ve dişleri yerinden oynatabilecek baskıyı hafifletmeye yardımcı olan cihazlardır.

Açıkça konuşmakta güçlük çeken birçok çocuk, problemlerini en azından kısmen yanlış hizalanmış dişlerde suçlayabilir. Yanlış yerleştirilmiş dişler, uygun bir dil konumu gerektiren sesleri çıkarmayı zorlaştırır. Çoğu zaman konuşma güçlüğü çeken çocuklar uygun ortodontik tedaviden sonra daha net konuşmaya başlarlar. Doğru konuşma, yaşıtlarıyla uyum sağlamalarını ve özgüvenle konuşmalarını kolaylaştıracak ve bu da ileriki yaşamlarında kariyer hedefleri üzerinde derin bir etki yaratabilir.

Kötü hizalanmış dişleri olan insanlar genellikle elma gibi yiyecekleri çiğnemekte veya ısırmakta zorlanırlar. Ortodontik tedavi, diş teli takarken gevrek ve yapışkan yiyeceklerden vazgeçmek anlamına gelse bile, sevdiğiniz yiyeceklerin tadını çıkarmanızı kolaylaştırabilir.

Ortodontik tedaviye nasıl başlayabileceğiniz konusunda daha fazla bilgi almak isterseniz, diş hekimlerimizden randevu almak için bugün bizimle iletişime geçmenizi bekliyoruz. Sağlıklı ve uzun süreli bir gülümsemeye kavuşmanıza yardımcı olmak için sabırsızlanıyoruz!

Randevu veya bilgi almak istediğiniz tedavi seçeneği aşağıdakilerden hangisidir?

Hangi tarih sizin için uygun olur?

Ziyaret edecek kişi bilgilerinin girerek randevu işlemini tamamlayabilirsiniz.

* alanlar zorunlu girilmesi gereken bilgilerdir

Randevu işlemi başarıyla tamamlandı!

Değerli misafirimiz, belirttiğiniz tarih ve kişi bilgileri doğrultusunda randevu talebinizi aldık. İlginiz için teşekkür eder, sağlıklı günler dileriz.

Güngören En Yakın Dişçi Güngören En Yakın Dişçi

İstanbul'da Üst Düzey Diş Hekimliği ve Tedavi Polikliniği!

Tek bir yerde eksiksiz diş hizmeti sunan modern poliklinik İstanbul Efe Diş Polikliniği, sizlere hizmet vermekten mutluluk duymaktadır.

Kalite, mükemmellik ve müşteri dostu olan kurumumuz; üst düzey hizmet vermeyi ilke edinmiş, işini severek yapan hekimlerden kurulu, uygun fiyata kaliteli hizmeti sunmayı amaçlayarak istanbul ve diğer illerden gelen misafirlerimizi ağırlamaktan mutluluk duymaktadır.

Polikliniğimiz periodontik tedavi, implantoloji, cerrahi implantasyon, diş kronu oluşturma gibi diş protezleri, ortodontik tedavi ve her türlü ağız cerrahisi konularında uzmanlaşmıştır.

İdeal bir seçim olması muhtemel nedenlerimiz;
  • Kaliteli diş tedavi hizmetinin uygun fiyata sunulması,
  • Keyifli ve hijyenik çalışma ortamı ile misafirlerimizin tedavi süresince rahatlığı üst düzeye çıkarmamız,
  • Sektörde edindiğimiz başarıların yanı sıra engin bilgi birikimine sahip hekimlerimiz,
  • Polikliniğimizi sağlıklı ve güzel dişler için ideal bir seçim haline getirmektedir. En iyi görünüm, sağlık ve başka bir güzel gülümsemeye katkı sağlayacağımızı bildiğimiz için gelişinizi dört gözle bekliyoruz!

Sağlık Turizmi

Tedavi sürecinizi, harika bir tatile dönüştürüyoruz.

Tedavi Planlaması

Panoramik röntgen ve fotoğraf göndermenizi ve bizden beklentilerinizi iletmenizi rica ederiz. Diş hekimi ekibimiz durumunuzu değerlendirecek ve size en uygun diş tedavi planı hakkında yaklaşık fiyat, konaklama ve Türkiye'de kaç gün kalmanız gerektiği hakkında bilgi verecektir.

Randevu Al
Tedavi Planlaması

Seyahat ve Konaklama

Size göndermiş olduğumuz tüm detaylı tedavi planlamasından memnun kaldığınızda kendinize en uygun tedavi tarih aralığını belirleyebilirsiniz. Size konforlu bir konaklama deneyimi yaşatacak seçeneklerimizden birini seçerek uçuşunuzu planlayabilirsiniz.

Randevu Al
Seyahat ve Konaklama

Taşıma

Sizleri özel VIP aracımız ile havalimanında karşılıyoruz. Hasta koordinatörümüz tüm tedavi süreciniz boyunca yanınızda olacaktır. Türkiye'deki havalimanı, oteliniz ve diş merkezimiz arasındaki tüm ulaşımlarınızda sizden hasta koordinatörümüz sorumlu olacaktır.

Randevu Al
Taşıma

Tedaviye Başlama

Sizi hava alanından aldıktan sonra İstanbul'daki diş merkezimize getiriyoruz ve aynı gün hiç vakit kaybetmeden tedavinize başlıyoruz. Efe Diş Polikliniği Türkiye, en son teknoloji ekipmanlardan destek alarak tedavinizi kısa sürede tamamlayabilmektedir.

Randevu Al
Tedaviye Başlama

Tatilinizin Keyfini Çıkarın

Türkiye'de diş tedavinizi mükemmel bir tatile dönüştürüyoruz. Türkiye'deki diş merkezimizde günlük tedavileriniz ortalama 1 saat sürecektir. Geri kalan zamanınızı İstanbul'un turistik ve tarihi yerlerini gezerek geçirebilirsiniz. Türkiye'de harika bir diş tatili sizi bekliyor.

Randevu Al
Tatilinizin Keyfini Çıkarın

Tedavi Sonrası

Güvenli, başarılı tedavilerle hastalarımıza kalıcı sonuçlar sağlıyoruz. İstanbul, Türkiye'deki diş tedavinizden sonra, tüm hayatınız boyunca bizimle iletişim halinde olabilirsiniz. Her hastamızı Efe Diş Polikliniği ailesinin bir parçası olarak görüyor ve onlara her türlü desteği sağlıyoruz.

Randevu Al
Tedavi Sonrası

Özel Efe Güngören Diş

Fotoğraf Galerisi

Özel Efe Güngören Diş

Basın ve Medya

Özel Efe Güngören Diş

Size nasıl yardımcı olabiliriz?