20 Yaş Çekim

20 yaş dişleri, hepimizde var, ama onları tutmanın veya bırakmanın zamanı ne zaman? Son diş muayenenizde diş hekiminiz dişlerin çekilme zamanının geldiğini size bildirmiş olabilir. Bu sizi endişeli hissettirse de, yirmi yaş dişlerini çıkarma işleminin yaygın ve basit olduğunu göreceksiniz.

Yirmilik Dişler nedir?

Yirmi yaş dişleri, üst ve alt çenenizde diş eti çizginizin çok gerilerinde yaşayan üçüncü azı dişlerinizdir. Genellikle diş eti çizgisinin altında uzanırlar ve diş eti çizgisinden çıkmaya çalışırken dişlerinizi iterek büyürler. Tipik olarak, bu 17-25 yaşları arasındaki hastalar için olur. Kliniğimiz, yirmilik dişlerinizin nerede büyüdüğünü ve dişlerinizi nerede etkileyebileceğini belirlemek için bir röntgen kullanacaktır. Her hasta yirmi yaş dişlerini çekmek zorunda değildir, ancak ağız sağlığı bu büyük azı dişlerinden olumsuz etkilenebileceğinden çoğu hasta bunu yapar.

Yirmilik Diş Çekme Nedenleri

Yirmi yaş dişlerinin çekilmesini önerebileceğinin tek veya birleşik faktörlerden oluşan birkaç nedeni vardır. Bu azı dişlerinin dişlerinizi hangi yönde etkileyeceğini anlamak için diş röntgeni gerekir. İleride daha az komplikasyona yardımcı olabileceğinden, bunu ergenlik çağının sonlarında kontrol ettirmek en iyisidir.

  • Yeterli yer yok: Bazen, tüm bu dişler için yeterli yer yok! Yirmilik dişleriniz, çıkacak son dişlerinizdir ve çenenizde yeterli alana sahip olmak zor olabilir. Çeneniz yirmilik dişlerinizin gelişeceği yerde eğrilmeye başlarsa, büyük olasılıkla yeterli alan yoktur.
  • Gömülü dişler: Genellikle yirmi yaş dişleri çıkarken etraflarındaki dişleri etkileyebilirler. Bu, özellikle yeterli alan olmadığında geçerlidir. Bilgelik dişleri, konumlarına büyümek için hala ileriye doğru itilecektir. Ancak bunun nasıl şekillendiğine bağlı olarak ağzınızdaki diğer azı dişlerini zorlayabilir. Ayrıca kapana kısılarak diş etlerinde ve çenede ağrı ve rahatsızlığa neden olabilirler.
  • Diş eti hastalığı ve çürükler: Yirmi yaş dişleri diş eti çizginizin çok gerisinde yer alır ve bu da onu ulaşılması ve temizlenmesi zor bir nokta haline getirir. Ayrıca azı dişlerinize çok yaklaşabilir, onları itebilir veya fırçalamayı ve diş ipi kullanmayı zorlaştıran bir açıyla gelebilirler. Bu, koşullara bırakıldığında, hastalar çürük ve diş eti hastalığı geliştirmeye başladıklarını görebilirler. Uygun ağız hijyenine izin vermek için bunları çıkarmanız gerekir.

Yirmi yaş dişlerinin çekilme zamanının gelip gelmediğini belirlemek için kliniğimiz tarafından bir sözlü muayene yaptırmanız gerekir. Bunun için hemen rezervasyon yapabilir ya da bizi ziyaret edebilirsiniz.

Randevu veya bilgi almak istediğiniz tedavi seçeneği aşağıdakilerden hangisidir?

Hangi tarih sizin için uygun olur?

Ziyaret edecek kişi bilgilerinin girerek randevu işlemini tamamlayabilirsiniz.

* alanlar zorunlu girilmesi gereken bilgilerdir

Randevu işlemi başarıyla tamamlandı!

Değerli misafirimiz, belirttiğiniz tarih ve kişi bilgileri doğrultusunda randevu talebinizi aldık. İlginiz için teşekkür eder, sağlıklı günler dileriz.

Güngören En Yakın Dişçi Güngören En Yakın Dişçi

İstanbul'da Üst Düzey Diş Hekimliği ve Tedavi Polikliniği!

Tek bir yerde eksiksiz diş hizmeti sunan modern poliklinik İstanbul Efe Diş Polikliniği, sizlere hizmet vermekten mutluluk duymaktadır.

Kalite, mükemmellik ve müşteri dostu olan kurumumuz; üst düzey hizmet vermeyi ilke edinmiş, işini severek yapan hekimlerden kurulu, uygun fiyata kaliteli hizmeti sunmayı amaçlayarak istanbul ve diğer illerden gelen misafirlerimizi ağırlamaktan mutluluk duymaktadır.

Polikliniğimiz periodontik tedavi, implantoloji, cerrahi implantasyon, diş kronu oluşturma gibi diş protezleri, ortodontik tedavi ve her türlü ağız cerrahisi konularında uzmanlaşmıştır.

İdeal bir seçim olması muhtemel nedenlerimiz;
  • Kaliteli diş tedavi hizmetinin uygun fiyata sunulması,
  • Keyifli ve hijyenik çalışma ortamı ile misafirlerimizin tedavi süresince rahatlığı üst düzeye çıkarmamız,
  • Sektörde edindiğimiz başarıların yanı sıra engin bilgi birikimine sahip hekimlerimiz,
  • Polikliniğimizi sağlıklı ve güzel dişler için ideal bir seçim haline getirmektedir. En iyi görünüm, sağlık ve başka bir güzel gülümsemeye katkı sağlayacağımızı bildiğimiz için gelişinizi dört gözle bekliyoruz!

Sağlık Turizmi

Tedavi sürecinizi, harika bir tatile dönüştürüyoruz.

Tedavi Planlaması

Panoramik röntgen ve fotoğraf göndermenizi ve bizden beklentilerinizi iletmenizi rica ederiz. Diş hekimi ekibimiz durumunuzu değerlendirecek ve size en uygun diş tedavi planı hakkında yaklaşık fiyat, konaklama ve Türkiye'de kaç gün kalmanız gerektiği hakkında bilgi verecektir.

Randevu Al
Tedavi Planlaması

Seyahat ve Konaklama

Size göndermiş olduğumuz tüm detaylı tedavi planlamasından memnun kaldığınızda kendinize en uygun tedavi tarih aralığını belirleyebilirsiniz. Size konforlu bir konaklama deneyimi yaşatacak seçeneklerimizden birini seçerek uçuşunuzu planlayabilirsiniz.

Randevu Al
Seyahat ve Konaklama

Taşıma

Sizleri özel VIP aracımız ile havalimanında karşılıyoruz. Hasta koordinatörümüz tüm tedavi süreciniz boyunca yanınızda olacaktır. Türkiye'deki havalimanı, oteliniz ve diş merkezimiz arasındaki tüm ulaşımlarınızda sizden hasta koordinatörümüz sorumlu olacaktır.

Randevu Al
Taşıma

Tedaviye Başlama

Sizi hava alanından aldıktan sonra İstanbul'daki diş merkezimize getiriyoruz ve aynı gün hiç vakit kaybetmeden tedavinize başlıyoruz. Efe Diş Polikliniği Türkiye, en son teknoloji ekipmanlardan destek alarak tedavinizi kısa sürede tamamlayabilmektedir.

Randevu Al
Tedaviye Başlama

Tatilinizin Keyfini Çıkarın

Türkiye'de diş tedavinizi mükemmel bir tatile dönüştürüyoruz. Türkiye'deki diş merkezimizde günlük tedavileriniz ortalama 1 saat sürecektir. Geri kalan zamanınızı İstanbul'un turistik ve tarihi yerlerini gezerek geçirebilirsiniz. Türkiye'de harika bir diş tatili sizi bekliyor.

Randevu Al
Tatilinizin Keyfini Çıkarın

Tedavi Sonrası

Güvenli, başarılı tedavilerle hastalarımıza kalıcı sonuçlar sağlıyoruz. İstanbul, Türkiye'deki diş tedavinizden sonra, tüm hayatınız boyunca bizimle iletişim halinde olabilirsiniz. Her hastamızı Efe Diş Polikliniği ailesinin bir parçası olarak görüyor ve onlara her türlü desteği sağlıyoruz.

Randevu Al
Tedavi Sonrası

Özel Efe Güngören Diş

Fotoğraf Galerisi

Özel Efe Güngören Diş

Basın ve Medya

Özel Efe Güngören Diş

Size nasıl yardımcı olabiliriz?