Zirkonyum

Diş kronları, bir dişi veya diş implantını kaplayan kapaklardır. Diş hekimleri genellikle kırık, zayıf veya şekilsiz dişleri desteklemenin bir yolu olarak kuronları önerir.

Diş kronları, çok aşınmış veya ciddi şekilde rengi bozulmuş bir dişi kapatmak için de kullanılabilir. Ayrıca birden fazla dişi güçlendirmek için köprülerle birlikte kullanılabilirler .

Kronların yapıldığı malzemeler söz konusu olduğunda, seramik ve metal dahil olmak üzere birkaç olası seçeneğiniz vardır. Bazı insanlar için şu anda mevcut olan bir başka seçenek de zirkonyum kaplamadır. Zirkonyum kronlar, çok dayanıklı bir seramik malzeme türü olan zirkonyum dioksitten yapılır.


Zirkonyum faydalarını kısaca maddelendirmek gerekirse;

Zirkonyadan yapılan kuronlar giderek daha yaygın hale geliyor ve bazı avantajlar sunuyorlar.

Zirkonyum kuvvetlidir

Zirkonyumun en büyük avantajlarından biri sağlamlığı ve dayanıklılığıdır. Arka dişlerinizin çiğnediğiniz yiyeceklere ne kadar kuvvet uyguladığını düşünün.

Kronlarınızın güçlü bir malzemeden yapılması gerekir, bu nedenle zirkonyum, ağzınızın arka kısmındaki kuronlar için iyi bir seçim olabilir. Ayrıca zirkonyum çok güçlü olduğu için diş hekimi dişiniz için çok fazla hazırlık yapmak zorunda kalmayacaktır ve kısa sürede tedavinizi sonuçlandırabilecektir.

Zirkonyum uzun ömürlüdür

Bir çok araştırmaya göre, zirkonyum bazlı kuronlar 5 yıl boyunca metal bazlı kuronlar kadar başarılı oldu. Monolitik zirkonyum olarak adlandırılan zirkonyum yapılan kuronlar ise özellikle dayanıklıdır.

Zirkonyum biyouyumluluk tercihidir

Zirkonyum, biyouyumluluğu nedeniyle birçok diş hekiminin tercihidir; bu, vücudu iltihaplanma gibi bir reaksiyon veya immünolojik tepki üretmeye teşvik etme olasılığının daha düşük olduğu anlamına gelir.

Metal destekli sabit protezlere iyi bir alternatiftir, dişetlerinde grileşmeler olmaz. En önemli özelliği bu kadar sağlam bir materyalin ışık geçirgenliğinin iyi olmasıdır. Bu durum çok iyi estetik sonuçlar doğurmasını sağlar. Metal alerjisi olan hastalarda rahatça kullanılabilen, ideal diş kaplama malzemesidir. zirkonyumun ısı iletkenliği düşüktür, dişlerde hassasiyet yapmaz.

Hem ön hem de arka dişlerde uygulanabilir. Tek diş kaplamalarında veya köprü protezlerde kullanımı uygundur. İmplantların üstüne de zirkonyum uygulanabilir. Oluşabilecek enfeksiyonlara karşı doku dostu bir materyal seçimi ve hekimin doğru teknikle ve özenle çalışması zirkonyumu implantüstü protezlerde başarılı yapmıştır.

Randevu veya bilgi almak istediğiniz tedavi seçeneği aşağıdakilerden hangisidir?

Hangi tarih sizin için uygun olur?

Ziyaret edecek kişi bilgilerinin girerek randevu işlemini tamamlayabilirsiniz.

* alanlar zorunlu girilmesi gereken bilgilerdir

Randevu işlemi başarıyla tamamlandı!

Değerli misafirimiz, belirttiğiniz tarih ve kişi bilgileri doğrultusunda randevu talebinizi aldık. İlginiz için teşekkür eder, sağlıklı günler dileriz.

Güngören En Yakın Dişçi Güngören En Yakın Dişçi

İstanbul'da Üst Düzey Diş Hekimliği ve Tedavi Polikliniği!

Tek bir yerde eksiksiz diş hizmeti sunan modern poliklinik İstanbul Efe Diş Polikliniği, sizlere hizmet vermekten mutluluk duymaktadır.

Kalite, mükemmellik ve müşteri dostu olan kurumumuz; üst düzey hizmet vermeyi ilke edinmiş, işini severek yapan hekimlerden kurulu, uygun fiyata kaliteli hizmeti sunmayı amaçlayarak istanbul ve diğer illerden gelen misafirlerimizi ağırlamaktan mutluluk duymaktadır.

Polikliniğimiz periodontik tedavi, implantoloji, cerrahi implantasyon, diş kronu oluşturma gibi diş protezleri, ortodontik tedavi ve her türlü ağız cerrahisi konularında uzmanlaşmıştır.

İdeal bir seçim olması muhtemel nedenlerimiz;
  • Kaliteli diş tedavi hizmetinin uygun fiyata sunulması,
  • Keyifli ve hijyenik çalışma ortamı ile misafirlerimizin tedavi süresince rahatlığı üst düzeye çıkarmamız,
  • Sektörde edindiğimiz başarıların yanı sıra engin bilgi birikimine sahip hekimlerimiz,
  • Polikliniğimizi sağlıklı ve güzel dişler için ideal bir seçim haline getirmektedir. En iyi görünüm, sağlık ve başka bir güzel gülümsemeye katkı sağlayacağımızı bildiğimiz için gelişinizi dört gözle bekliyoruz!

Sağlık Turizmi

Tedavi sürecinizi, harika bir tatile dönüştürüyoruz.

Tedavi Planlaması

Panoramik röntgen ve fotoğraf göndermenizi ve bizden beklentilerinizi iletmenizi rica ederiz. Diş hekimi ekibimiz durumunuzu değerlendirecek ve size en uygun diş tedavi planı hakkında yaklaşık fiyat, konaklama ve Türkiye'de kaç gün kalmanız gerektiği hakkında bilgi verecektir.

Randevu Al
Tedavi Planlaması

Seyahat ve Konaklama

Size göndermiş olduğumuz tüm detaylı tedavi planlamasından memnun kaldığınızda kendinize en uygun tedavi tarih aralığını belirleyebilirsiniz. Size konforlu bir konaklama deneyimi yaşatacak seçeneklerimizden birini seçerek uçuşunuzu planlayabilirsiniz.

Randevu Al
Seyahat ve Konaklama

Taşıma

Sizleri özel VIP aracımız ile havalimanında karşılıyoruz. Hasta koordinatörümüz tüm tedavi süreciniz boyunca yanınızda olacaktır. Türkiye'deki havalimanı, oteliniz ve diş merkezimiz arasındaki tüm ulaşımlarınızda sizden hasta koordinatörümüz sorumlu olacaktır.

Randevu Al
Taşıma

Tedaviye Başlama

Sizi hava alanından aldıktan sonra İstanbul'daki diş merkezimize getiriyoruz ve aynı gün hiç vakit kaybetmeden tedavinize başlıyoruz. Efe Diş Polikliniği Türkiye, en son teknoloji ekipmanlardan destek alarak tedavinizi kısa sürede tamamlayabilmektedir.

Randevu Al
Tedaviye Başlama

Tatilinizin Keyfini Çıkarın

Türkiye'de diş tedavinizi mükemmel bir tatile dönüştürüyoruz. Türkiye'deki diş merkezimizde günlük tedavileriniz ortalama 1 saat sürecektir. Geri kalan zamanınızı İstanbul'un turistik ve tarihi yerlerini gezerek geçirebilirsiniz. Türkiye'de harika bir diş tatili sizi bekliyor.

Randevu Al
Tatilinizin Keyfini Çıkarın

Tedavi Sonrası

Güvenli, başarılı tedavilerle hastalarımıza kalıcı sonuçlar sağlıyoruz. İstanbul, Türkiye'deki diş tedavinizden sonra, tüm hayatınız boyunca bizimle iletişim halinde olabilirsiniz. Her hastamızı Efe Diş Polikliniği ailesinin bir parçası olarak görüyor ve onlara her türlü desteği sağlıyoruz.

Randevu Al
Tedavi Sonrası

Özel Efe Güngören Diş

Fotoğraf Galerisi

Özel Efe Güngören Diş

Basın ve Medya

Özel Efe Güngören Diş

Size nasıl yardımcı olabiliriz?