Porselen Lamina Kaplamalar

Porselen Lamina Kaplamalar (diş laminatları olarak da bilinir), dişlerinizin ön tarafına katmanlanan ince koruyucu "porselen" kaplamalardır.

Porselen Lamina Kaplamalar kabaca ½ mm diş küçültme olduğundan, geri dönüşümlü bir tedavi şekli olarak değerlendirilmezler. Bir başka Porselen Lamina tedavisi, çekim ve delme gerektirmeyen Ultra-İnce Porselen Lamina Kaplamalardır.

Porselen Lamina Kaplamalar, daha hoş ve güzel bir gülümseme yaratmanın belki de en estetik aile diş hekimliği yöntemidir.

Minimum miktarda diş küçültme (yaklaşık 0,5 mm) gerektirirler ve bu nedenle krondan daha konservatif restorasyonlardır. Porselen kaplamalar diş pozisyonunu, şeklini, boyutunu ve rengini değiştirmemize izin verir. Tüm estetik anormallikler için tek alternatif değiller, ancak tercih edilen diş tedavisi hizmeti olduklarında gerçekten dikkate değer bir restorasyondur.

Porselen Lamina Kaplamalar ne için kullanılır?

Porselen Lamina Kaplamalar ile tedavi etmenin temel amacı dişlerinizin görünümünü iyileştirmektir. Laminat Kaplamalar için birincil endikasyonlardan bazıları renksiz dişler, aşınmış/şekilleri bozuk/kırık dişler, kötü diş dizilimi veya yanlış hizalanmış dişlerdir. Porselen Lamina Kaplamalar genellikle hasta seçimine göre belirlenir.

Porselen Lamina Kaplamalar nasıl çalışır?

Porselen Lamina Kaplamalar, güçlü bir diş bağı olan diş kompozit-diş emaye bağının oluşturulduğu özel bir diş Yapıştırma işlemi ile dişlerinize yapışır. Bu işlem, Porselen Kaplamayı diş Emayesine yapıştırarak esnek ve uzun ömürlü bir sonuç verir.

Porselen Lamina Kaplama Kırılır mı?

Porselen Lamina Kaplamalar, üzerlerinde yarattığınız tüm aşınma ve yıpranmalara dayanabilir. Porselen aslında kırılgandır ancak dişlerinize sıkıca yapıştırıldığında ve diş yapısından takviye aldığında çok güçlü ve dayanıklı bir yüzey oluşturur. Bu, düz beton üzerine serilmiş bir kağıdı sert bir cisim ile vurarak bükmeye çalışmak gibidir. Beton, kağıdın bükülmesini engeller.

Porselen Lamina Kaplama Yaptırmak İçin Bazı Nedenler Şunlardır:

  • Porselen Laminat Kaplamalar doğal, çekici bir görünüm kazandırır.
  • Dişlerin doğal yansıtma özelliklerine benzediğinden, insan diş dokusuna benzeyecek şekilde tasarlanmış bir porselen lamina doğal ve harika görünebilir.
  • Porselen Laminat Kaplamalar lekelenmeye karşı dayanıklıdır.
  • Küçük diş kusurlarını onarabilir.
  • Lekeli dolguları eski haline getirebilir.
  • Özellikle sigara, şarap ve kahve içenler ile lekeli dişlere yatkın kişilerin tercih etmesi gereken tedavi türüdür,

Dişleriniz hafif aşınmışsa, küçük talaşlar/çukurlar varsa veya oldukça önemsiz anormallikler (sabitlenmiş yan kesici dişler) varsa Porselen Lamina Kaplamalar diş restorasyonunuz için iyi bir seçenek olabilir. Porselen Lamina Kaplamalar, dişlerinizin ön tarafı bu diş restorasyon sürecini garanti edecek kadar kusurlu veya hasarlıysa mükemmel bir diş seçeneğidir.

Başlangıcı beyaz olan dental kompozit dolgular zamanla renk değiştirebilir. Porselen Lamina Kaplamaların seramik yüzeyi genellikle uzun süreli ve görsel olarak hoş sonuçlara yol açan önemli bir esneklik sağlar.

Randevu veya bilgi almak istediğiniz tedavi seçeneği aşağıdakilerden hangisidir?

Hangi tarih sizin için uygun olur?

Ziyaret edecek kişi bilgilerinin girerek randevu işlemini tamamlayabilirsiniz.

* alanlar zorunlu girilmesi gereken bilgilerdir

Randevu işlemi başarıyla tamamlandı!

Değerli misafirimiz, belirttiğiniz tarih ve kişi bilgileri doğrultusunda randevu talebinizi aldık. İlginiz için teşekkür eder, sağlıklı günler dileriz.

Güngören En Yakın Dişçi Güngören En Yakın Dişçi

İstanbul'da Üst Düzey Diş Hekimliği ve Tedavi Polikliniği!

Tek bir yerde eksiksiz diş hizmeti sunan modern poliklinik İstanbul Efe Diş Polikliniği, sizlere hizmet vermekten mutluluk duymaktadır.

Kalite, mükemmellik ve müşteri dostu olan kurumumuz; üst düzey hizmet vermeyi ilke edinmiş, işini severek yapan hekimlerden kurulu, uygun fiyata kaliteli hizmeti sunmayı amaçlayarak istanbul ve diğer illerden gelen misafirlerimizi ağırlamaktan mutluluk duymaktadır.

Polikliniğimiz periodontik tedavi, implantoloji, cerrahi implantasyon, diş kronu oluşturma gibi diş protezleri, ortodontik tedavi ve her türlü ağız cerrahisi konularında uzmanlaşmıştır.

İdeal bir seçim olması muhtemel nedenlerimiz;
  • Kaliteli diş tedavi hizmetinin uygun fiyata sunulması,
  • Keyifli ve hijyenik çalışma ortamı ile misafirlerimizin tedavi süresince rahatlığı üst düzeye çıkarmamız,
  • Sektörde edindiğimiz başarıların yanı sıra engin bilgi birikimine sahip hekimlerimiz,
  • Polikliniğimizi sağlıklı ve güzel dişler için ideal bir seçim haline getirmektedir. En iyi görünüm, sağlık ve başka bir güzel gülümsemeye katkı sağlayacağımızı bildiğimiz için gelişinizi dört gözle bekliyoruz!

Sağlık Turizmi

Tedavi sürecinizi, harika bir tatile dönüştürüyoruz.

Tedavi Planlaması

Panoramik röntgen ve fotoğraf göndermenizi ve bizden beklentilerinizi iletmenizi rica ederiz. Diş hekimi ekibimiz durumunuzu değerlendirecek ve size en uygun diş tedavi planı hakkında yaklaşık fiyat, konaklama ve Türkiye'de kaç gün kalmanız gerektiği hakkında bilgi verecektir.

Randevu Al
Tedavi Planlaması

Seyahat ve Konaklama

Size göndermiş olduğumuz tüm detaylı tedavi planlamasından memnun kaldığınızda kendinize en uygun tedavi tarih aralığını belirleyebilirsiniz. Size konforlu bir konaklama deneyimi yaşatacak seçeneklerimizden birini seçerek uçuşunuzu planlayabilirsiniz.

Randevu Al
Seyahat ve Konaklama

Taşıma

Sizleri özel VIP aracımız ile havalimanında karşılıyoruz. Hasta koordinatörümüz tüm tedavi süreciniz boyunca yanınızda olacaktır. Türkiye'deki havalimanı, oteliniz ve diş merkezimiz arasındaki tüm ulaşımlarınızda sizden hasta koordinatörümüz sorumlu olacaktır.

Randevu Al
Taşıma

Tedaviye Başlama

Sizi hava alanından aldıktan sonra İstanbul'daki diş merkezimize getiriyoruz ve aynı gün hiç vakit kaybetmeden tedavinize başlıyoruz. Efe Diş Polikliniği Türkiye, en son teknoloji ekipmanlardan destek alarak tedavinizi kısa sürede tamamlayabilmektedir.

Randevu Al
Tedaviye Başlama

Tatilinizin Keyfini Çıkarın

Türkiye'de diş tedavinizi mükemmel bir tatile dönüştürüyoruz. Türkiye'deki diş merkezimizde günlük tedavileriniz ortalama 1 saat sürecektir. Geri kalan zamanınızı İstanbul'un turistik ve tarihi yerlerini gezerek geçirebilirsiniz. Türkiye'de harika bir diş tatili sizi bekliyor.

Randevu Al
Tatilinizin Keyfini Çıkarın

Tedavi Sonrası

Güvenli, başarılı tedavilerle hastalarımıza kalıcı sonuçlar sağlıyoruz. İstanbul, Türkiye'deki diş tedavinizden sonra, tüm hayatınız boyunca bizimle iletişim halinde olabilirsiniz. Her hastamızı Efe Diş Polikliniği ailesinin bir parçası olarak görüyor ve onlara her türlü desteği sağlıyoruz.

Randevu Al
Tedavi Sonrası

Özel Efe Güngören Diş

Fotoğraf Galerisi

Özel Efe Güngören Diş

Basın ve Medya

Özel Efe Güngören Diş

Size nasıl yardımcı olabiliriz?