Estetik Diş Hekimliği

Güzel, hatta beyaz bir gülümseme hepimizin arzusudur. Modern diş hekimliği, bir gülümsemenin estetik olarak iyileştirilmesine odaklanır ve karmaşık cerrahi işlemlere gerek kalmadan onu iyileştirmek için çok çeşitli seçenekler sunar.

Estetik diş hekimliğinde en basit işlemlerden biri diş beyazlatmadır, ancak diş hastalığına bağlı olarak dişlerde kırılma veya renk değişikliği gibi kusurlar olması durumunda estetik dolgular veya diş lamineleri veya kuronları kullanılarak estetik bir restorasyon uygulanarak gülüşün estetiği yeniden sağlanır. Bazı özel durumlarda, bu prosedürlerin bir kombinasyonu ve zor durumlarda bir ortodontistin yardımıyla kullanılabilir.

Estetik dolgu uygulamaları neden gereklidir?

Günümüzde estetik diş hekimliğinde odak noktası, diş tedavilerini hem görsel hem de işlevsel olarak tatmin edici hale getirmektir. Bu nedenle asıl amaç, dolguların şekil ve renk olarak doğal diş gibi olması, dolgu sınırlarının görünmemesi ve dolgunun doğal dişten ayırt edilemez olmasını sağlamaktır.

Estetik dolgular dayanıklı mıdır?

Gelişen teknoloji ile metal dolguların daha dayanıklı ve fonksiyonel olduğuna inanılmaktadır. Bununla birlikte estetik dolguların içeriği güçlendirilerek çok daha uzun ömürlü, estetik ve sağlıklı bir yapı benimsenmiştir.

Estetik Dolgunun avantajları:

 • Minimal invaziv teknikler diş rengini, şeffaflığını ve şeklini iyileştirir ve eski haline getirir
 • Prosedürlerde kullanılan bileşenler, bireysel hasta için üretilir ve özelleştirilir.
 • Gelişmiş estetik diş hekimliği teknolojileri, diş düzeltmelerinin doğal görünmesini sağlar.
 • İşlemler ağrısız ve hızlıdır, bu nedenle nihai sonuç için uzun süre beklemeniz gerekmez.
 • Prosedürlerde kullanılan çok çeşitli kaliteli malzemeler, her hasta için doğru çözümü sağlar.

Gerektiğinde diş orantılarını eşitlemek ve aralarındaki boşlukları gidermek için estetik restorasyon da yapılabilir. Bu, belirgin boşlukları olan hastaların günlük yaşamlarında sıklıkla rahatsızlık yaşadıkları ön dişlerde özellikle önemlidir. Estetik dolgu ile bu kusur hızlı ve acısız bir şekilde onarılabilir.

Kliniğimizde estetik restorasyon için başarı unsurları:

 • Prosedürler için kullanılan malzemeler: Kliniğimizde estetik restorasyon uygulayıcıları, tanınmış kompozit malzeme üreticilerinin en yüksek kaliteli ürünlerini kullanır
 • Uygun fiyatlarla güvenilir ve hızlı sonuçlar: Estetik restorasyon işlemleri günlük olarak yapılırken kliniğimizde ilk muayene ücretsizdir. Bu, doktorlarımızın, uygun maliyetli çözümler sunmak için becerileri ve birikmiş paylaşılan deneyimleri kullanarak, ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılamak için hastanın durumunu hızlı ve niteliksel olarak değerlendirmesine olanak tanır.
 • Hasta bakımı ve işbirliği: Kliniğimizde hasta sağlığı birinci önceliktir. Doktorlarımız, hastanın durumunu sorumlu bir şekilde değerlendirir, net bir tedavi planı formüle eder, estetik restorasyon sürecine ayrıntılı bir giriş sağlar ve kompozit malzeme seçiminde rehberlik eder. Doktorlar da birbirleriyle yakın çalışırlar, bu nedenle estetik restorasyonun hastanın problemlerini çözmeye yetmeyebileceği durumlarda, uygun alandaki bir hekimden yardım alması için, örneğin bir ortodontist derhal çağrılır.

Diş rengini ve şeklini geri kazandıran bu minimal invaziv yöntem, genel ağız sağlığını iyileştirmeye ek olarak estetik açıdan hoş bir gülümseme elde etmek için kullanılabilir. İşlem sırasında taşıyıcı-hasarlı diş dokusu çıkarılırken, sağlıklı dişin çoğu korunur. Kullanılan en kaliteli malzemeler sayesinde hasta daha sıkı ve dayanıklı dişlere sahip olmanın yanı sıra diş ayarının diş eti ile uyumlu olmasını da sağlar.

Randevu veya bilgi almak istediğiniz tedavi seçeneği aşağıdakilerden hangisidir?

Hangi tarih sizin için uygun olur?

Ziyaret edecek kişi bilgilerinin girerek randevu işlemini tamamlayabilirsiniz.

* alanlar zorunlu girilmesi gereken bilgilerdir

Randevu işlemi başarıyla tamamlandı!

Değerli misafirimiz, belirttiğiniz tarih ve kişi bilgileri doğrultusunda randevu talebinizi aldık. İlginiz için teşekkür eder, sağlıklı günler dileriz.

Güngören En Yakın Dişçi Güngören En Yakın Dişçi

İstanbul'da Üst Düzey Diş Hekimliği ve Tedavi Polikliniği!

Tek bir yerde eksiksiz diş hizmeti sunan modern poliklinik İstanbul Efe Diş Polikliniği, sizlere hizmet vermekten mutluluk duymaktadır.

Kalite, mükemmellik ve müşteri dostu olan kurumumuz; üst düzey hizmet vermeyi ilke edinmiş, işini severek yapan hekimlerden kurulu, uygun fiyata kaliteli hizmeti sunmayı amaçlayarak istanbul ve diğer illerden gelen misafirlerimizi ağırlamaktan mutluluk duymaktadır.

Polikliniğimiz periodontik tedavi, implantoloji, cerrahi implantasyon, diş kronu oluşturma gibi diş protezleri, ortodontik tedavi ve her türlü ağız cerrahisi konularında uzmanlaşmıştır.

İdeal bir seçim olması muhtemel nedenlerimiz;
 • Kaliteli diş tedavi hizmetinin uygun fiyata sunulması,
 • Keyifli ve hijyenik çalışma ortamı ile misafirlerimizin tedavi süresince rahatlığı üst düzeye çıkarmamız,
 • Sektörde edindiğimiz başarıların yanı sıra engin bilgi birikimine sahip hekimlerimiz,
 • Polikliniğimizi sağlıklı ve güzel dişler için ideal bir seçim haline getirmektedir. En iyi görünüm, sağlık ve başka bir güzel gülümsemeye katkı sağlayacağımızı bildiğimiz için gelişinizi dört gözle bekliyoruz!

Sağlık Turizmi

Tedavi sürecinizi, harika bir tatile dönüştürüyoruz.

Tedavi Planlaması

Panoramik röntgen ve fotoğraf göndermenizi ve bizden beklentilerinizi iletmenizi rica ederiz. Diş hekimi ekibimiz durumunuzu değerlendirecek ve size en uygun diş tedavi planı hakkında yaklaşık fiyat, konaklama ve Türkiye'de kaç gün kalmanız gerektiği hakkında bilgi verecektir.

Randevu Al
Tedavi Planlaması

Seyahat ve Konaklama

Size göndermiş olduğumuz tüm detaylı tedavi planlamasından memnun kaldığınızda kendinize en uygun tedavi tarih aralığını belirleyebilirsiniz. Size konforlu bir konaklama deneyimi yaşatacak seçeneklerimizden birini seçerek uçuşunuzu planlayabilirsiniz.

Randevu Al
Seyahat ve Konaklama

Taşıma

Sizleri özel VIP aracımız ile havalimanında karşılıyoruz. Hasta koordinatörümüz tüm tedavi süreciniz boyunca yanınızda olacaktır. Türkiye'deki havalimanı, oteliniz ve diş merkezimiz arasındaki tüm ulaşımlarınızda sizden hasta koordinatörümüz sorumlu olacaktır.

Randevu Al
Taşıma

Tedaviye Başlama

Sizi hava alanından aldıktan sonra İstanbul'daki diş merkezimize getiriyoruz ve aynı gün hiç vakit kaybetmeden tedavinize başlıyoruz. Efe Diş Polikliniği Türkiye, en son teknoloji ekipmanlardan destek alarak tedavinizi kısa sürede tamamlayabilmektedir.

Randevu Al
Tedaviye Başlama

Tatilinizin Keyfini Çıkarın

Türkiye'de diş tedavinizi mükemmel bir tatile dönüştürüyoruz. Türkiye'deki diş merkezimizde günlük tedavileriniz ortalama 1 saat sürecektir. Geri kalan zamanınızı İstanbul'un turistik ve tarihi yerlerini gezerek geçirebilirsiniz. Türkiye'de harika bir diş tatili sizi bekliyor.

Randevu Al
Tatilinizin Keyfini Çıkarın

Tedavi Sonrası

Güvenli, başarılı tedavilerle hastalarımıza kalıcı sonuçlar sağlıyoruz. İstanbul, Türkiye'deki diş tedavinizden sonra, tüm hayatınız boyunca bizimle iletişim halinde olabilirsiniz. Her hastamızı Efe Diş Polikliniği ailesinin bir parçası olarak görüyor ve onlara her türlü desteği sağlıyoruz.

Randevu Al
Tedavi Sonrası

Özel Efe Güngören Diş

Fotoğraf Galerisi

Özel Efe Güngören Diş

Basın ve Medya

Özel Efe Güngören Diş

Size nasıl yardımcı olabiliriz?