Diş Beyazlatma Tedavisi Nedir?

Diş beyazlatma, sararmış dişlerin rengini açan etkili ve konservatif bir kozmetik tedavidir . Diş beyazlatma yüzyıllardır diş hekimliğinde uygulanmaktadır.

Diş beyazlatma, ucuz olması, oldukça etkili olması ve hızlı sonuçlar vermesi nedeniyle en yaygın seçmeli diş prosedürlerinden biridir.

Pek çok insan görünüşlerini iyileştirmek ve özgüvenlerini artırmak için beyazlatma tedavilerine yatırım yapar . Diş beyazlatma da diğer kozmetik işlemlerden ( kaplama gibi ) daha ucuzdur .

Tedavi başarısı her hasta için farklıdır. Herkesin opaklık, yarı saydamlık, parlaklık ve floresan gibi farklı diş özellikleri vardır. Bazı hastalar sonuçları görmek için daha fazla tedaviye ihtiyaç duyarken, diğerleri daha az bakım gerektirir. Neyse ki, daha beyaz dişler istiyorsanız, en sevdiğiniz yiyecek ve içecekleri kesmek zorunda değilsiniz. Kliniğimizde yapılacak işlemler ile hızlı ve etkili bir şekilde dişlerinizi beyazlatmak mümkün olacaktır.

Dişlerde Renk Değişikliği ve Lekelenmesine Neden Olan Nedir?

Dişlerinizin rengi yaşam tarzınıza, diyete, alışkanlıklara ve ağız bakımı uygulamalarına bağlıdır. Diş renklenmeleri de iki kategoriye ayrılır: dışsal ve içsel.

Dışsal diş lekeleri, bir kişinin yaşamı boyunca doğal olarak oluşan yüzeysel yüzey lekeleridir. Kahve, çay, kırmızı şarap ve köri gibi koyu renkli yiyecek/içeceklerin tüketilmesinden kaynaklanır. Tütün ürünleri de dışsal renk bozulmasına neden olabilir.

İçsel diş lekeleri, dişlerin iç tabakasında (dentin) gelişen daha derin lekelerdir. Bu lekelerin çıkarılması, yüzeysel mine lekelerinden (dışsal) daha zordur. İçsel renk bozulmasına genellikle aşırı florür kullanımı ve bazı ilaçlar neden olur.

Dışsal ve içsel diş renklenmelerinin başlıca nedenleri şunlardır:

 • Genetik: Herkesin diş rengini etkileyen farklı renkli dişleri ve mine yapıları vardır. Bazı insanlar ayrıca daha kalın dişlerle veya daha koyu mine ile doğarlar.
 • Kanser tedavileri: Kemoterapi ve radyasyon dahil olmak üzere bazı kanser tedavileri diş renginin değişmesine neden olabilir.
 • Doğal yaşlanma: İnsanlar yaşlandıkça, diş minesinin dış tabakası doğal olarak aşınır ve bu da diş renginin değişmesine ve sararmasına neden olur.
 • Amalgam diş restorasyonları: Amalgam restorasyonlar (gümüş boşluk dolguları) sülfür içerdiklerinden siyah diş renginin değişmesine neden olabilir.
 • Bazı ilaçlar: Tetrasiklin, antihistaminikler, antipsikotikler ve yüksek tansiyon ilaçları diş renginin değişmesine neden olabilir.
 • Tütün ürünleri: Sigara içmek veya tütün çiğnemek zamanla diş renginin değişmesine neden olur. Diş hekimleri, dişlerinizin, diş etlerinizin ve vücudunuzun sağlıklı kalmasını sağlamak için bırakmanızı önerir.
 • Koyu renkli yiyecek ve içecekler: Yüzey lekeleri genellikle aşırı kahve, koyu çay, soda ve kırmızı şarap tüketiminden kaynaklanır. Böğürtlen gibi koyu renkli meyveler bile renk bozulmasına neden olabilir.
 • Hamileyken tetrasiklin kullanmak: Hamileyken tetrasiklin (bakteriyel hastalıklar için antibiyotik) kullanan anneler çocuklarında diş renginin değişmesine neden olabilir.
 • Florür: Özellikle doğal olarak florür içeriği yüksek olan musluk suyundan aşırı florür tüketimi, dişlerde renk bozulmasına veya beyaz çizgilere neden olabilir.

Diş beyazlatma bir diş hekimliği şeklidir ve yalnızca bir diş hekimi veya diş hijyenisti veya diş terapisti gibi yasal düzenlemeye tabi başka bir diş hekimi tarafından diş hekiminin reçetesi üzerine yapılmalıdır.

Bazı güzellik salonları diş beyazlatma hizmeti sunar, ancak diş hekimi yoksa bu yasa dışıdır ve ağız sağlığınızı riske atabilir.

Ayrıca evde kendin yap diş beyazlatma kitleri de satın alabilirsin ama bunlar da risk taşıyabilir.

Kliniğimizde diş beyazlatma

Diş hekimimiz bir ağız koruyucusu yapmak için dişlerinizin ölçüsünü alacak ve bunu bir ağartma jeli ile nasıl kullanacağınızı size söyleyecektir. Ardından, evde ağız koruyucunuzu kullanarak, jeli birkaç hafta boyunca belirli bir süre boyunca düzenli olarak uygularsınız. Bazı beyazlatma jelleri bir seferde 8 saate kadar açık bırakılabilir, bu da tedavi süresini kısaltabilir

Güçlü beyazlatma olarak da bilinen lazer beyazlatma, diş hekiminin sağlayabileceği başka bir diş beyazlatma sistemi türüdür. Dişlerinize beyazlatıcı bir ürün boyanır ve daha sonra beyazlatmayı etkinleştirmek için üzerlerine bir ışık veya lazer parlatılır. Lazer beyazlatma yaklaşık bir saat sürer.

Randevu veya bilgi almak istediğiniz tedavi seçeneği aşağıdakilerden hangisidir?

Hangi tarih sizin için uygun olur?

Ziyaret edecek kişi bilgilerinin girerek randevu işlemini tamamlayabilirsiniz.

* alanlar zorunlu girilmesi gereken bilgilerdir

Randevu işlemi başarıyla tamamlandı!

Değerli misafirimiz, belirttiğiniz tarih ve kişi bilgileri doğrultusunda randevu talebinizi aldık. İlginiz için teşekkür eder, sağlıklı günler dileriz.

Güngören En Yakın Dişçi Güngören En Yakın Dişçi

İstanbul'da Üst Düzey Diş Hekimliği ve Tedavi Polikliniği!

Tek bir yerde eksiksiz diş hizmeti sunan modern poliklinik İstanbul Efe Diş Polikliniği, sizlere hizmet vermekten mutluluk duymaktadır.

Kalite, mükemmellik ve müşteri dostu olan kurumumuz; üst düzey hizmet vermeyi ilke edinmiş, işini severek yapan hekimlerden kurulu, uygun fiyata kaliteli hizmeti sunmayı amaçlayarak istanbul ve diğer illerden gelen misafirlerimizi ağırlamaktan mutluluk duymaktadır.

Polikliniğimiz periodontik tedavi, implantoloji, cerrahi implantasyon, diş kronu oluşturma gibi diş protezleri, ortodontik tedavi ve her türlü ağız cerrahisi konularında uzmanlaşmıştır.

İdeal bir seçim olması muhtemel nedenlerimiz;
 • Kaliteli diş tedavi hizmetinin uygun fiyata sunulması,
 • Keyifli ve hijyenik çalışma ortamı ile misafirlerimizin tedavi süresince rahatlığı üst düzeye çıkarmamız,
 • Sektörde edindiğimiz başarıların yanı sıra engin bilgi birikimine sahip hekimlerimiz,
 • Polikliniğimizi sağlıklı ve güzel dişler için ideal bir seçim haline getirmektedir. En iyi görünüm, sağlık ve başka bir güzel gülümsemeye katkı sağlayacağımızı bildiğimiz için gelişinizi dört gözle bekliyoruz!

Sağlık Turizmi

Tedavi sürecinizi, harika bir tatile dönüştürüyoruz.

Tedavi Planlaması

Panoramik röntgen ve fotoğraf göndermenizi ve bizden beklentilerinizi iletmenizi rica ederiz. Diş hekimi ekibimiz durumunuzu değerlendirecek ve size en uygun diş tedavi planı hakkında yaklaşık fiyat, konaklama ve Türkiye'de kaç gün kalmanız gerektiği hakkında bilgi verecektir.

Randevu Al
Tedavi Planlaması

Seyahat ve Konaklama

Size göndermiş olduğumuz tüm detaylı tedavi planlamasından memnun kaldığınızda kendinize en uygun tedavi tarih aralığını belirleyebilirsiniz. Size konforlu bir konaklama deneyimi yaşatacak seçeneklerimizden birini seçerek uçuşunuzu planlayabilirsiniz.

Randevu Al
Seyahat ve Konaklama

Taşıma

Sizleri özel VIP aracımız ile havalimanında karşılıyoruz. Hasta koordinatörümüz tüm tedavi süreciniz boyunca yanınızda olacaktır. Türkiye'deki havalimanı, oteliniz ve diş merkezimiz arasındaki tüm ulaşımlarınızda sizden hasta koordinatörümüz sorumlu olacaktır.

Randevu Al
Taşıma

Tedaviye Başlama

Sizi hava alanından aldıktan sonra İstanbul'daki diş merkezimize getiriyoruz ve aynı gün hiç vakit kaybetmeden tedavinize başlıyoruz. Efe Diş Polikliniği Türkiye, en son teknoloji ekipmanlardan destek alarak tedavinizi kısa sürede tamamlayabilmektedir.

Randevu Al
Tedaviye Başlama

Tatilinizin Keyfini Çıkarın

Türkiye'de diş tedavinizi mükemmel bir tatile dönüştürüyoruz. Türkiye'deki diş merkezimizde günlük tedavileriniz ortalama 1 saat sürecektir. Geri kalan zamanınızı İstanbul'un turistik ve tarihi yerlerini gezerek geçirebilirsiniz. Türkiye'de harika bir diş tatili sizi bekliyor.

Randevu Al
Tatilinizin Keyfini Çıkarın

Tedavi Sonrası

Güvenli, başarılı tedavilerle hastalarımıza kalıcı sonuçlar sağlıyoruz. İstanbul, Türkiye'deki diş tedavinizden sonra, tüm hayatınız boyunca bizimle iletişim halinde olabilirsiniz. Her hastamızı Efe Diş Polikliniği ailesinin bir parçası olarak görüyor ve onlara her türlü desteği sağlıyoruz.

Randevu Al
Tedavi Sonrası

Özel Efe Güngören Diş

Fotoğraf Galerisi

Özel Efe Güngören Diş

Basın ve Medya

Özel Efe Güngören Diş

Size nasıl yardımcı olabiliriz?