Özel Efe Diş Polikliniği

Anasayfa > Implant Tedavisi

DİŞ İMPLANTOLOJİSİ VE İMPLANT TEDAVİSİ

İmplantoloji, diş hekimliğinin bir dalı olup, “bir diş eksikliğinden tüm dişlerin kaybedilmesine kadar her türlü diş kaybını tedavi etmek” için günümüzde en modern çözümlerden biridir.

İmplantoloji, diş hekimliğinin iki alanı arasındaki boşluğu doldurur. Bunlar; ağız cerrahisi ve diş protezleridir (diş kronları)

İmplantoloji terimi, her türlü diş kaybıyla ilgilenen prosedürü ifade eder. İmplantolojinin ana odak noktası, diş kaybı sorunlarına en modern çözüm olarak diş implantı prosedürleridir.

Özetle; Diş eksikliklerinde çiğneme fonksiyonunu ve estetiği tekrar sağlamak amacıyla çene kemiğine yerleştirilen, titanyumdan üretilen ve üzerine çeşitli materyallerle protez yapılabilen yapay diş kökü uygulamasına kısaca implant diş tedavisi diyebiliriz.

İmplantolojinin giderek daha hızlı gelişmesi nedeniyle, diş implantasyonu süreci yüksek eğitimli personel, mükemmel tıbbi ekipman gerektirir ve neredeyse ağrısız ve risksiz bir diş prosedürünü temsil eder.

Ayrıca diş hekimliğinin bu dalı, diş kaybından kaynaklanan gıda tüketimi veya konuşma ile ilgili olası sorunları neredeyse tamamen ortadan kaldırabilir.

EN İYİ İMPLANTOLOJİK ÇÖZÜMLER VE UZMANLARIN YANI SIRA ŞUNLARI GARANTİ EDİYORUZ:

  • İşlem öncesi uzman ile istişareler,
  • En yüksek standartlara göre gerçekleştirilen diş implantasyon prosedürleri,
  • Yüksek kaliteli malzeme kullanımı,
  • Operasyonel prosedürler için modern donanımlı uzman muayene odaları,
  • Dental implantlar için uygun fiyatlar ve garantiler,
  • Dental implantasyon sonrası tam destek,
  • Verilen hizmetten memnuniyet ve güzel bir gülümseme

İmplant diş tedavisi, özellikle tek diş eksikliklerinde hem uygun kemik mevcudiyeti nedeniyle ve hem de köprü diş tedavisinden daha koruyucu olması nedeniyle tercih edilmektedir. Implant diş tedavisi, çoklu diş eksikliklerinde ya da tam dişsizlik durumlarında hastanın hareketli protez yerine sabit protez kullanmasına imkan sağlamaktadır.

İmplant diş tedavisi uygulanacak bölgedeki kemik yetersizse implant diş yapımından önce veya implant diş yapımı sırasında hastanın kendisinden alınan veya dışarıdan alınan greft (kemik tozu) materyalleriyle o bölgedeki kemikimplant diş yapımına uygun hale getirilebilir.

Randevu Alın!

İletişim formunu doldurarak EFE DENTAL KLİNİK‘ten randevunuzu oluşturabilirsiniz.