Okula dönüş yeterince stresli, bu yüzden biraz tabağınızdan alalım. Geri çekilin, derin bir nefes alın ve çocuğunuzun gülümsemesinin kusursuz olduğundan emin olmak için bu okula dönüş diş bakımı kılavuzunu kullanın.

Okula Dönüş Diş Kontrolü

Altı ayda bir diş muayenesi ve diş temizliği yaptırmak, çocuğunuzun ağız sağlığı rutininin önemli bir parçasıdır. İlkbaharda okulun açılmasından bu yana çocuğunuzun ne kadar büyüdüğünü ve değiştiğini bir düşünün! Ağızları da değişti.

Belki ortodontik tedaviden fayda görürler , belki de erken çürük belirtileri geliştirirler. Diş hekiminiz çocuğunuzu düzenli olarak gördüğünde, ileride daha büyük sorunları önlemek için sorunları erken tespit edebilir. Ayrıca okul fotoğraflarında ışıl ışıl bir gülümsemeye sahip olmak güzel olmaz mı?

Diş teli ile okula dönüş

Pek çok çocuk okula yeni ekipmanlarla döner, peki ya çocuğunuz diş telleriyle geri dönüyorsa? Diş teli takan herkesin size söyleyebileceği gibi, özellikle ilk başladığınızda ağız bakımı farklıdır.

 • Çocuğunuzun öğle yemeğinden sonra dişlerini fırçalamak için nasıl zaman bulabileceği konusunda bir plan yapın.
 • Okul için seyahat fırçası, diş ipi, diş macunu ve diş mumu içeren bir diş teli seti oluşturun.
 • Çocuğunuzun nereye gideceğini ve kimi arayacağını bilmesi için acil durumlar için plan yapın.
 • Mümkünse, çocuğunuzun nemli kalmasını sağlamak ve gün boyunca kalıntıları ve bakterileri durulamak için bir su şişesi taşımasını sağlayın.

Çocuğunuzla sağlıklı beslenme alışkanlıklarını tartışmak da önemlidir. Onlara diş telleriyle nelerden kaçınmaları gerektiğini hatırlatın ve iyi dişler için diş tellerine uygun atıştırmalıklar aldığınızdan emin olun!

Okula Dönüş Diş Bakımı İpuçları ve Diş Dostu Atıştırmalıklar

Okula dönüş için kendinizi hazır hissediyor musunuz? Belki bu ipuçları, püf noktaları ve diş dostu atıştırmalıklar, sizin ve çocuğunuzun geri dönme konusunda daha iyi hissetmenize yardımcı olur.

Başarılı Bir Okula Dönüş Deneyimi için En İyi Diş İpuçları

Farklı yaşlardaki çocuklar okula dönüşte benzersiz zorluklarla karşı karşıya kalır ve genellikle ağız bakımıyla uğraşırken bu sabah ve gece rutinlerini bozar. Çocuğunuzun ağız sağlığından ödün vermeden bu geçişleri biraz daha kolaylaştırmak için bu hilelerden bazılarını deneyin!

 1. Bu diş rutini için zaman ayırın. Günlük hazırlığınıza bir sabah fırçası ekleyin ve aynısını yatmadan önce yapın. Diş ipi kullanmayı unutmayın! Tutarlılık her yaştan çocuk için faydalıdır ve yeni okul programlarıyla mücadele edenler için rahatlatıcı olabilir.
 2. Çocuğunuzun diş fırçasını ve diş macununu seçmesine izin verin. Çocuğunuz kaç yaşında olursa olsun, hayatın en küçük yönleri üzerinde bile bir miktar özerkliğe sahip olmak onlar için her şey anlamına gelebilir.
 3. Bol su içmeyi teşvik edin ve şekerli içeceklerden kaçının.
 4. Büyük kardeşlerin yardım etmesini sağlayın. Büyük erkek ve kız kardeşler iyi ağız hijyeni için örnekler verebilir ve üzerinizden bir yük alabilir.
 5. Özellikle olumlu pekiştirmeye ihtiyaç duyan küçük çocuklar için iyi sözlü alışkanlıkları ödüllendirin.
 6. Çocuğunuz spor yapıyorsa, ekstra koruma için bir ağız koruyucuya yatırım yapın.

Unutmayın, ağız sağlığı hakkında konuşmak önemlidir. Diş fırçalamanın, diş ipi kullanmanın ve dişler için iyi olan atıştırmalıkların nedenlerini açıkça tartıştığınızda, çocuğunuzun bunun neden önemli olduğunu anlamasına yardımcı olursunuz.

Sağlıklı Dişler için Atıştırmalıklar

Okulda öğle yemeği vakti, günün en sosyal saatlerinden biridir ve aynı zamanda çocuğunuzun sağlıklı beslenmesini sağlamak için kritik bir noktadır. Çocuğunuzun öğle yemeğini artık paketlemeseniz bile, onu iyi yemeye teşvik etmek için elinizde sağlıklı atıştırmalıkların olması önemlidir.

İlkokul Çocuklar İçin Sağlıklı Atıştırmalık Önerileri

Bazı sakızlı ikramlar ve aromalı meyve suyu paketleri atmak cazip gelebilir, ancak çocuğunuzun dişleri acı çekebilir. İlkokul çağındaki çocuklar hızla büyüyor ve güçlü dişleri ve sağlıklı diş etlerini desteklemek için besinlere ihtiyaç duyuyorlar.

Süt, peynir ve tropikal meyveler gibi dişleriniz için iyi olan bazı atıştırmalıklar için şekerli yiyecek ve içecekleri değiştirmeyi deneyin. Mango ve kivi tadı tatlıdır, ancak çok sayıda değerli vitamin içerir.

Ortaokul ve Gençlik İkramları

Öğle yemeğinin yemekten çok sosyalleşmeyle ilgili olması ortaokulla ilgili olduğundan, çocuğunuzun dişleri için sağlıklı atıştırmalıklardan oluşan bir koleksiyon sağlamak sizin yararınızadır. Onları utandırmayan veya sosyal saatlerinden olumsuz etkilenmeyen şeyler yiyebiliyorlarsa, yemeye daha yatkındırlar.

Dişler için en iyi atıştırmalıklar salatalık, havuç ve kerevizdir. Onları bir daldırma ile eşleştirebilir veya bir gece boyunca bir bitki karışımında marine edebilirsiniz. Daha da iyisi, çocuğunuzun dişlerine ve sosyal yaşamına yardımcı olabilecek bu atıştırmalıklar paylaşılabilir!

Okula Dönüş Diş Bakımı Üzerine Son Düşünceler

Vay! Bu malzeme listelerinde veya mükemmel resim kıyafetini bulmada yardımcı olamayız, ancak umarız bu kılavuz okul stresini biraz alır. Çocuğunuzu ağız sağlığı hakkında bilmeleri gereken her şeyle donatmak, onu geleceğe hazırlamanın bir adımıdır. Kısacası, sağlam bir ağız bakımı rutinini destekleyin ve elinizde bol miktarda diş dostu atıştırmalık bulundurun.

Okula dönüş diş muayenenizi planlamadıysanız, sorun değil! Çocuklarınızın sınıfa geri dönerken özgüvenlerini artırmak için dişlerinin ışıl ışıl parıldamasını sağlamak için randevu almak için hâlâ vakit var .

Güngören En Yakın Dişçi Güngören En Yakın Dişçi

İstanbul'da Üst Düzey Diş Hekimliği ve Tedavi Polikliniği!

Tek bir yerde eksiksiz diş hizmeti sunan modern poliklinik İstanbul Efe Diş Polikliniği, sizlere hizmet vermekten mutluluk duymaktadır.

Kalite, mükemmellik ve müşteri dostu olan kurumumuz; üst düzey hizmet vermeyi ilke edinmiş, işini severek yapan hekimlerden kurulu, uygun fiyata kaliteli hizmeti sunmayı amaçlayarak istanbul ve diğer illerden gelen misafirlerimizi ağırlamaktan mutluluk duymaktadır.

Polikliniğimiz periodontik tedavi, implantoloji, cerrahi implantasyon, diş kronu oluşturma gibi diş protezleri, ortodontik tedavi ve her türlü ağız cerrahisi konularında uzmanlaşmıştır.

İdeal bir seçim olması muhtemel nedenlerimiz;
 • Kaliteli diş tedavi hizmetinin uygun fiyata sunulması,
 • Keyifli ve hijyenik çalışma ortamı ile misafirlerimizin tedavi süresince rahatlığı üst düzeye çıkarmamız,
 • Sektörde edindiğimiz başarıların yanı sıra engin bilgi birikimine sahip hekimlerimiz,
 • Polikliniğimizi sağlıklı ve güzel dişler için ideal bir seçim haline getirmektedir. En iyi görünüm, sağlık ve başka bir güzel gülümsemeye katkı sağlayacağımızı bildiğimiz için gelişinizi dört gözle bekliyoruz!

Randevu veya bilgi almak istediğiniz tedavi seçeneği aşağıdakilerden hangisidir?

Hangi tarih sizin için uygun olur?

Ziyaret edecek kişi bilgilerinin girerek randevu işlemini tamamlayabilirsiniz.

* alanlar zorunlu girilmesi gereken bilgilerdir

Randevu işlemi başarıyla tamamlandı!

Değerli misafirimiz, belirttiğiniz tarih ve kişi bilgileri doğrultusunda randevu talebinizi aldık. İlginiz için teşekkür eder, sağlıklı günler dileriz.

Sağlık Turizmi

Tedavi sürecinizi, harika bir tatile dönüştürüyoruz.

Tedavi Planlaması

Panoramik röntgen ve fotoğraf göndermenizi ve bizden beklentilerinizi iletmenizi rica ederiz. Diş hekimi ekibimiz durumunuzu değerlendirecek ve size en uygun diş tedavi planı hakkında yaklaşık fiyat, konaklama ve Türkiye'de kaç gün kalmanız gerektiği hakkında bilgi verecektir.

Randevu Al
Tedavi Planlaması

Seyahat ve Konaklama

Size göndermiş olduğumuz tüm detaylı tedavi planlamasından memnun kaldığınızda kendinize en uygun tedavi tarih aralığını belirleyebilirsiniz. Size konforlu bir konaklama deneyimi yaşatacak seçeneklerimizden birini seçerek uçuşunuzu planlayabilirsiniz.

Randevu Al
Seyahat ve Konaklama

Taşıma

Sizleri özel VIP aracımız ile havalimanında karşılıyoruz. Hasta koordinatörümüz tüm tedavi süreciniz boyunca yanınızda olacaktır. Türkiye'deki havalimanı, oteliniz ve diş merkezimiz arasındaki tüm ulaşımlarınızda sizden hasta koordinatörümüz sorumlu olacaktır.

Randevu Al
Taşıma

Tedaviye Başlama

Sizi hava alanından aldıktan sonra İstanbul'daki diş merkezimize getiriyoruz ve aynı gün hiç vakit kaybetmeden tedavinize başlıyoruz. Efe Diş Polikliniği Türkiye, en son teknoloji ekipmanlardan destek alarak tedavinizi kısa sürede tamamlayabilmektedir.

Randevu Al
Tedaviye Başlama

Tatilinizin Keyfini Çıkarın

Türkiye'de diş tedavinizi mükemmel bir tatile dönüştürüyoruz. Türkiye'deki diş merkezimizde günlük tedavileriniz ortalama 1 saat sürecektir. Geri kalan zamanınızı İstanbul'un turistik ve tarihi yerlerini gezerek geçirebilirsiniz. Türkiye'de harika bir diş tatili sizi bekliyor.

Randevu Al
Tatilinizin Keyfini Çıkarın

Tedavi Sonrası

Güvenli, başarılı tedavilerle hastalarımıza kalıcı sonuçlar sağlıyoruz. İstanbul, Türkiye'deki diş tedavinizden sonra, tüm hayatınız boyunca bizimle iletişim halinde olabilirsiniz. Her hastamızı Efe Diş Polikliniği ailesinin bir parçası olarak görüyor ve onlara her türlü desteği sağlıyoruz.

Randevu Al
Tedavi Sonrası

Özel Efe Güngören Diş

Fotoğraf Galerisi

Özel Efe Güngören Diş

Basın ve Medya

Özel Efe Güngören Diş

Size nasıl yardımcı olabiliriz?