Özel Efe Diş Polikliniği

Anasayfa > Porselen Lamina

PORSELEN LAMİNA KAPLAMALAR

Porselen Lamina Kaplamalar (diş laminatları olarak da bilinir), dişlerinizin ön tarafına katmanlanan ince koruyucu “porselen” kaplamalardır.

Porselen Lamina Kaplamalar kabaca ½ mm diş küçültme olduğundan, geri dönüşümlü bir tedavi şekli olarak değerlendirilmezler. Bir başka Porselen Lamina tedavisiçekim ve delme gerektirmeyen Ultra-İnce Porselen Lamina Kaplamalardır.

Porselen Lamina Kaplamalardaha hoş ve güzel bir gülümseme yaratmanın belki de en estetik aile diş hekimliği yöntemidir.

Minimum miktarda diş küçültme (yaklaşık 0,5 mm) gerektirirler ve bu nedenle krondan daha konservatif restorasyonlardır. Porselen kaplamalar diş pozisyonunuşekliniboyutunu ve rengini değiştirmemize izin verir. Tüm estetik anormallikler için tek alternatif değiller, ancak tercih edilen diş tedavisi hizmeti olduklarında gerçekten dikkate değer bir restorasyondur.

Porselen Lamina Kaplamalar ne için kullanılır?

Porselen Lamina Kaplamalar ile tedavi etmenin temel amacı dişlerinizin görünümünü iyileştirmektir. Laminat Kaplamalar için birincil endikasyonlardan bazıları renksiz dişleraşınmış/şekilleri bozuk/kırık dişlerkötü diş dizilimi veya yanlış hizalanmış dişlerdir. Porselen Lamina Kaplamalar genellikle hasta seçimine göre belirlenir.

Porselen Lamina Kaplamalar nasıl çalışır?

Porselen Lamina Kaplamalar, güçlü bir diş bağı olan diş kompozit-diş emaye bağının oluşturulduğu özel bir diş Yapıştırma işlemi ile dişlerinize yapışır. Bu işlem, Porselen Kaplamayı diş Emayesine yapıştırarak esnek ve uzun ömürlü bir sonuç verir.

Porselen Lamina Kaplama Kırılır mı?

Porselen Lamina Kaplamalar, üzerlerinde yarattığınız tüm aşınma ve yıpranmalara dayanabilir. Porselen aslında kırılgandır ancak dişlerinize sıkıca yapıştırıldığında ve diş yapısından takviye aldığında çok güçlü ve dayanıklı bir yüzey oluşturur. Bu, düz beton üzerine serilmiş bir kağıdı sert bir cisim ile vurarak bükmeye çalışmak gibidir. Beton, kağıdın bükülmesini engeller.

Porselen Lamina Kaplama Yaptırmak İçin Bazı Nedenler Şunlardır:

  • Porselen Laminat Kaplamalar doğalçekici bir görünüm kazandırır.
  • Dişlerin doğal yansıtma özelliklerine benzediğinden, insan diş dokusuna benzeyecek şekilde tasarlanmış bir porselen lamina doğal ve harika görünebilir.
  • Porselen Laminat Kaplamalar lekelenmeye karşı dayanıklıdır.
  • Küçük diş kusurlarını onarabilir.
  • Lekeli dolguları eski haline getirebilir.
  • Özellikle sigara, şarap ve kahve içenler ile lekeli dişlere yatkın kişilerin tercih etmesi gereken tedavi türüdür,

Dişleriniz hafif aşınmışsaküçük talaşlar/çukurlar varsa veya oldukça önemsiz anormallikler (sabitlenmiş yan kesici dişler) varsa Porselen Lamina Kaplamalar diş restorasyonunuz için iyi bir seçenek olabilir. Porselen Lamina Kaplamalar, dişlerinizin ön tarafı bu diş restorasyon sürecini garanti edecek kadar kusurlu veya hasarlıysa mükemmel bir diş seçeneğidir.

Başlangıcı beyaz olan dental kompozit dolgular zamanla renk değiştirebilir. Porselen Lamina Kaplamaların seramik yüzeyi genellikle uzun süreli ve görsel olarak hoş sonuçlara yol açan önemli bir esneklik sağlar.

Randevu Alın!

İletişim formunu doldurarak EFE DENTAL KLİNİK‘ten randevunuzu oluşturabilirsiniz.