Özel Efe Diş Polikliniği

Anasayfa > Pedodonti Tedavisi

PEDODONTİ

İster inanın ister inanmayın, çocuğunuz tüm süt dişleri çıkmaya hazır olarak doğdu, bu yüzden çocuğunuza hemen bakmaya başlamalısınız. Kliniğimizde diş hekimlerimiz ve ekibimiz, 1 yaşından itibaren pediatrik özel bakım sunar ve çocuğunuzun randevusunu planlamak için arayabilirsiniz.

Diş hekimlerimiz ve ekibimiz, başta çocuklar olmak üzere her yaştan hastaya bakmaktan mutluluk duyar! Çocuğunuzun gülümsemesini sağlıklı tutmak ve ağız gelişimini desteklemek için pediatrik özel diş hekimliği sağlıyoruz. Çocuğunuzun randevuları sırasında diş hekimlerimiz dişlerini temizleyecek ve ele alınması gereken diş sorunları olup olmadığını kontrol edecektir.

Çocuğunuzun sağlıklı ve parlak bir gülümseme için ihtiyaç duyduğu diş bakımını alabilmesi için altı ayda bir muayene ve temizlik için kliniğimizi ziyaret etmesini öneririz. Ekibimizin her üyesi, çocuklara kaliteli diş hekimliği sağlama konusunda özenli, şefkatli ve deneyimlidir. Her ziyarette bizim bakımımızda kendilerini rahat ve güvende hissetmeleri için çocuğunuzla bir ilişki kurmak için zaman ayıracağız.

Çocuğunuzu düzenli ziyaretlere getirmenin yanı sıra, evde iyi bir ağız hijyeni rutini oluşturmak önemlidir. Çocuğunuza nasıl fırçalayacağını ve diş ipi kullanacağını gösterin ve onu her gün yapmaya teşvik edin. Ayrıca çocuğunuzun dengeli ve sağlıklı beslenmesini sağlayarak ona yardımcı olabilirsiniz.

Çocuğunuzun ağız sağlığını nasıl destekleyebileceğiniz konusunda herhangi bir sorunuz varsa, sizi bugün bizi aramaya veya ziyaret etmeye davet ediyoruz!

Pediatrik Diş Hekimliği Önemi

Çocuğunuzun dişlerinin geçici doğasına rağmen, çocuk diş hekimliği yetişkinler için diş ziyaretleri kadar önemlidir. Süt dişlerini mümkün olduğu kadar uzun süre sağlıklı ve sağlam tutmak çeşitli amaçlara hizmet eder:

  • Kalıcı dişler için yer tasarrufu
  • Normal konuşma gelişimini kolaylaştırmak
  • Doğru beslenmeye katkı
  • Kalıcı dişlere daha sağlıklı bir başlangıç ​​vermek

Pediatrik diş hekimlerinin çoğu, bir çocuğu bir yaşından önce ilk ziyaret için getirmenizi önerir. Dişleri olmayan çocukların bile ağız sağlıkları değerlendirilmelidir. Bebekler pamukçuk gibi durumlara yatkındır ve dişleri çıkmadan önce diş eti enfeksiyonları gelişebilir. Yetişkinler gibi çocuklar da altı ayda bir diş hekimini görmelidir. Bebek dişleri kaybolurken ve yetişkin dişleri çıkarken dişleri değişim halinde olan çocuklar için bu programın sürdürülmesi özellikle önemlidir.

Düzenli ziyaretler ayrıca diş hekiminizin kalıcı dişlerin ne kadar iyi büyüdüğünü değerlendirmesine ve daha sağlıklı bir ısırık için adımlar önermesine olanak tanır. Çocuğunuzu bir yaralanma veya diş ağrısı durumunda daha erken diş hekimine götürün. Kökleri daha küçük olmasına rağmen, süt dişleri hala sinirlere sahiptir ve hasar gördüğünde oldukça ağrılı veya hassas olabilir.

Randevu Alın!

İletişim formunu doldurarak EFE DENTAL KLİNİK‘ten randevunuzu oluşturabilirsiniz.