Özel Efe Diş Polikliniği

Anasayfa > Okula Dönüş Diş Bakım Rehberiniz

Okula Dönüş Diş Bakım Rehberiniz

Okula dönüş yeterince stresli, bu yüzden biraz tabağınızdan alalım. Geri çekilin, derin bir nefes alın ve çocuğunuzun gülümsemesinin kusursuz olduğundan emin olmak için bu okula dönüş diş bakımı kılavuzunu kullanın.

OKULA DÖNÜŞ DİŞ KONTROLÜ

Altı ayda bir diş muayenesi ve diş temizliği yaptırmak, çocuğunuzun ağız sağlığı rutininin önemli bir parçasıdır. İlkbaharda okulun açılmasından bu yana çocuğunuzun ne kadar büyüdüğünü ve değiştiğini bir düşünün! Ağızları da değişti.

Belki ortodontik tedaviden fayda görürler , belki de erken çürük belirtileri geliştirirler. Diş hekiminiz çocuğunuzu düzenli olarak gördüğünde, ileride daha büyük sorunları önlemek için sorunları erken tespit edebilir. Ayrıca okul fotoğraflarında ışıl ışıl bir gülümsemeye sahip olmak güzel olmaz mı?

DİŞ TELİ İLE OKULA DÖNÜŞ

Pek çok çocuk okula yeni ekipmanlarla döner, peki ya çocuğunuz diş telleriyle geri dönüyorsa? Diş teli takan herkesin size söyleyebileceği gibi, özellikle ilk başladığınızda ağız bakımı farklıdır.

  • Çocuğunuzun öğle yemeğinden sonra dişlerini fırçalamak için nasıl zaman bulabileceği konusunda bir plan yapın.
  • Okul için seyahat fırçası, diş ipi, diş macunu ve diş mumu içeren bir diş teli seti oluşturun.
  • Çocuğunuzun nereye gideceğini ve kimi arayacağını bilmesi için acil durumlar için plan yapın.
  • Mümkünse, çocuğunuzun nemli kalmasını sağlamak ve gün boyunca kalıntıları ve bakterileri durulamak için bir su şişesi taşımasını sağlayın.

Çocuğunuzla sağlıklı beslenme alışkanlıklarını tartışmak da önemlidir. Onlara diş telleriyle nelerden kaçınmaları gerektiğini hatırlatın ve iyi dişler için diş tellerine uygun atıştırmalıklar aldığınızdan emin olun!

OKULA DÖNÜŞ DİŞ BAKIMI İPUÇLARI VE DİŞ DOSTU ATIŞTIRMALIKLAR

Okula dönüş için kendinizi hazır hissediyor musunuz? Belki bu ipuçları, püf noktaları ve diş dostu atıştırmalıklar, sizin ve çocuğunuzun geri dönme konusunda daha iyi hissetmenize yardımcı olur.

Başarılı Bir Okula Dönüş Deneyimi için En İyi Diş İpuçları

Farklı yaşlardaki çocuklar okula dönüşte benzersiz zorluklarla karşı karşıya kalır ve genellikle ağız bakımıyla uğraşırken bu sabah ve gece rutinlerini bozar. Çocuğunuzun ağız sağlığından ödün vermeden bu geçişleri biraz daha kolaylaştırmak için bu hilelerden bazılarını deneyin!

  1. Bu diş rutini için zaman ayırın. Günlük hazırlığınıza bir sabah fırçası ekleyin ve aynısını yatmadan önce yapın. Diş ipi kullanmayı unutmayın! Tutarlılık her yaştan çocuk için faydalıdır ve yeni okul programlarıyla mücadele edenler için rahatlatıcı olabilir.
  2. Çocuğunuzun diş fırçasını ve diş macununu seçmesine izin verin. Çocuğunuz kaç yaşında olursa olsun, hayatın en küçük yönleri üzerinde bile bir miktar özerkliğe sahip olmak onlar için her şey anlamına gelebilir.
  3. Bol su içmeyi teşvik edin ve şekerli içeceklerden kaçının.
  4. Büyük kardeşlerin yardım etmesini sağlayın. Büyük erkek ve kız kardeşler iyi ağız hijyeni için örnekler verebilir ve üzerinizden bir yük alabilir.
  5. Özellikle olumlu pekiştirmeye ihtiyaç duyan küçük çocuklar için iyi sözlü alışkanlıkları ödüllendirin.
  6. Çocuğunuz spor yapıyorsa, ekstra koruma için bir ağız koruyucuya yatırım yapın.

Unutmayın, ağız sağlığı hakkında konuşmak önemlidir. Diş fırçalamanın, diş ipi kullanmanın ve dişler için iyi olan atıştırmalıkların nedenlerini açıkça tartıştığınızda, çocuğunuzun bunun neden önemli olduğunu anlamasına yardımcı olursunuz.

Sağlıklı Dişler için Atıştırmalıklar

Okulda öğle yemeği vakti, günün en sosyal saatlerinden biridir ve aynı zamanda çocuğunuzun sağlıklı beslenmesini sağlamak için kritik bir noktadır. Çocuğunuzun öğle yemeğini artık paketlemeseniz bile, onu iyi yemeye teşvik etmek için elinizde sağlıklı atıştırmalıkların olması önemlidir.

İlkokul Çocuklar İçin Sağlıklı Atıştırmalık Önerileri

Bazı sakızlı ikramlar ve aromalı meyve suyu paketleri atmak cazip gelebilir, ancak çocuğunuzun dişleri acı çekebilir. İlkokul çağındaki çocuklar hızla büyüyor ve güçlü dişleri ve sağlıklı diş etlerini desteklemek için besinlere ihtiyaç duyuyorlar.

Süt, peynir ve tropikal meyveler gibi dişleriniz için iyi olan bazı atıştırmalıklar için şekerli yiyecek ve içecekleri değiştirmeyi deneyin. Mango ve kivi tadı tatlıdır, ancak çok sayıda değerli vitamin içerir.

Ortaokul ve Gençlik İkramları

Öğle yemeğinin yemekten çok sosyalleşmeyle ilgili olması ortaokulla ilgili olduğundan, çocuğunuzun dişleri için sağlıklı atıştırmalıklardan oluşan bir koleksiyon sağlamak sizin yararınızadır. Onları utandırmayan veya sosyal saatlerinden olumsuz etkilenmeyen şeyler yiyebiliyorlarsa, yemeye daha yatkındırlar.

Dişler için en iyi atıştırmalıklar salatalık, havuç ve kerevizdir. Onları bir daldırma ile eşleştirebilir veya bir gece boyunca bir bitki karışımında marine edebilirsiniz. Daha da iyisi, çocuğunuzun dişlerine ve sosyal yaşamına yardımcı olabilecek bu atıştırmalıklar paylaşılabilir!

OKULA DÖNÜŞ DİŞ BAKIMI ÜZERİNE SON DÜŞÜNCELER

Vay! Bu malzeme listelerinde veya mükemmel resim kıyafetini bulmada yardımcı olamayız, ancak umarız bu kılavuz okul stresini biraz alır. Çocuğunuzu ağız sağlığı hakkında bilmeleri gereken her şeyle donatmak, onu geleceğe hazırlamanın bir adımıdır. Kısacası, sağlam bir ağız bakımı rutinini destekleyin ve elinizde bol miktarda diş dostu atıştırmalık bulundurun.

Okula dönüş diş muayenenizi planlamadıysanız, sorun değil! Çocuklarınızın sınıfa geri dönerken özgüvenlerini artırmak için dişlerinin ışıl ışıl parıldamasını sağlamak için randevu almak için hâlâ vakit var .

Gargara, genellikle bakterileri öldürmek ve dişlerinizi, diş etlerinizi ve dilinizi temizlemeye yardımcı olmak için bir tür antiseptik içeren özel bir sıvıdır.

Okula dönüş yeterince stresli, bu yüzden biraz tabağınızdan alalım. Geri çekilin, derin bir nefes alın ve çocuğunuzun gülümsemesinin kusursuz olduğundan emin olmak için bu okula dönüş diş bakımı kılavuzunu kullanın.

Diş dolgularının bir diş muayenehanesinde yapabileceğiniz en yaygın işlemlerden bazıları olduğunu biliyor muydunuz?