Özel Efe Diş Polikliniği

Anasayfa > Estetik Diş Hekimliği

ESTETİK DİŞ HEKİMLİĞİ

Güzel, hatta beyaz bir gülümseme hepimizin arzusudur. Modern diş hekimliği, bir gülümsemenin estetik olarak iyileştirilmesine odaklanır ve karmaşık cerrahi işlemlere gerek kalmadan onu iyileştirmek için çok çeşitli seçenekler sunar.

Estetik diş hekimliğinde en basit işlemlerden biri diş beyazlatmadır, ancak diş hastalığına bağlı olarak dişlerde kırılma veya renk değişikliği gibi kusurlar olması durumunda estetik dolgular veya diş lamineleri veya kuronları kullanılarak estetik bir restorasyon uygulanarak gülüşün estetiği yeniden sağlanır. Bazı özel durumlarda, bu prosedürlerin bir kombinasyonu ve zor durumlarda bir ortodontistin yardımıyla kullanılabilir.

Estetik dolgu uygulamaları neden gereklidir?

Günümüzde estetik diş hekimliğinde odak noktası, diş tedavilerini hem görsel hem de işlevsel olarak tatmin edici hale getirmektir. Bu nedenle asıl amaç, dolguların şekil ve renk olarak doğal diş gibi olması, dolgu sınırlarının görünmemesi ve dolgunun doğal dişten ayırt edilemez olmasını sağlamaktır.

Estetik dolgular dayanıklı mıdır?

Gelişen teknoloji ile metal dolguların daha dayanıklı ve fonksiyonel olduğuna inanılmaktadır. Bununla birlikte estetik dolguların içeriği güçlendirilerek çok daha uzun ömürlü, estetik ve sağlıklı bir yapı benimsenmiştir.

Estetik Dolgunun avantajları:

  • Minimal invaziv teknikler diş renginişeffaflığını ve şeklini iyileştirir ve eski haline getirir
  • Prosedürlerde kullanılan bileşenler, bireysel hasta için üretilir ve özelleştirilir.
  • Gelişmiş estetik diş hekimliği teknolojileri, diş düzeltmelerinin doğal görünmesini sağlar.
  • İşlemler ağrısız ve hızlıdır, bu nedenle nihai sonuç için uzun süre beklemeniz gerekmez.
  • Prosedürlerde kullanılan çok çeşitli kaliteli malzemeler, her hasta için doğru çözümü sağlar.

Gerektiğinde diş orantılarını eşitlemek ve aralarındaki boşlukları gidermek için estetik restorasyon da yapılabilir. Bu, belirgin boşlukları olan hastaların günlük yaşamlarında sıklıkla rahatsızlık yaşadıkları ön dişlerde özellikle önemlidir. Estetik dolgu ile bu kusur hızlı ve acısız bir şekilde onarılabilir.

Kliniğimizde estetik restorasyon için başarı unsurları:

  • Prosedürler için kullanılan malzemeler: Kliniğimizde estetik restorasyon uygulayıcıları, tanınmış kompozit malzeme üreticilerinin en yüksek kaliteli ürünlerini kullanır
  • Uygun fiyatlarla güvenilir ve hızlı sonuçlar: Estetik restorasyon işlemleri günlük olarak yapılırken kliniğimizde ilk muayene ücretsizdir. Bu, doktorlarımızın, uygun maliyetli çözümler sunmak için becerileri ve birikmiş paylaşılan deneyimleri kullanarak, ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılamak için hastanın durumunu hızlı ve niteliksel olarak değerlendirmesine olanak tanır.
  • Hasta bakımı ve işbirliği: Kliniğimizde hasta sağlığı birinci önceliktir. Doktorlarımız, hastanın durumunu sorumlu bir şekilde değerlendirir, net bir tedavi planı formüle eder, estetik restorasyon sürecine ayrıntılı bir giriş sağlar ve kompozit malzeme seçiminde rehberlik eder. Doktorlar da birbirleriyle yakın çalışırlar, bu nedenle estetik restorasyonun hastanın problemlerini çözmeye yetmeyebileceği durumlarda, uygun alandaki bir hekimden yardım alması için, örneğin bir ortodontist derhal çağrılır.

Diş rengini ve şeklini geri kazandıran bu minimal invaziv yöntem, genel ağız sağlığını iyileştirmeye ek olarak estetik açıdan hoş bir gülümseme elde etmek için kullanılabilir. İşlem sırasında taşıyıcı-hasarlı diş dokusu çıkarılırken, sağlıklı dişin çoğu korunur. Kullanılan en kaliteli malzemeler sayesinde hasta daha sıkı ve dayanıklı dişlere sahip olmanın yanı sıra diş ayarının diş eti ile uyumlu olmasını da sağlar.

Randevu Alın!

İletişim formunu doldurarak EFE DENTAL KLİNİK‘ten randevunuzu oluşturabilirsiniz.